Młodzi ?zawodowcy" górą

Prowadzony przez Jarosława Tkaczyka i Pawła Grecaka pierwszy zespół kieleckiego Gimnazjum nr 7 powtórzył sukces sprzed roku i z kompletem zwycięstw był najlepszy w IV Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektor tej szkoły.

- Chceliśmy nie tylko zagrać, ale i wygrać - przyznał Rafał Rysiński, kapitan zwycięzców. On z 16 bramkami także najlepszym strzelcem zmagań. Nic dziwnego, bo gracze z "7" sporo już umieją. Rozszyfrujmy: trzecioklasiści z tej drużyny to juniorzy młodsi Vive Targi Kielce, a drugoklasiści młodzicy kieleckiego klubu. Najwięcej kłopotów sprawili im gracze z Daleszyc. - Mieliśmy dobrą obronę - przyznał ich kapitan Sebastian Nowak. Lepszą tylko Gimnazjum nr 7. Przykład? W ostatnim pojedynku na początku pierwszej połowy wygrywali z młodszymi rywalami z Sukowa (nie mieli w zespole uczniów III klas) 4:3 i do końca meczu nie stracili już bramki (13:3). Bramkę zamurował Paweł Duda, który uznany został za najlepszego bramkarza turnieju. Najlepszy zawodnik to Michał Hader z Gimnazjum nr 4.

Wyróżnienia i upominki oraz puchary wręczali kapitan Vive Targi Kielce Mariusz Jurasik oraz Radosław Wasiak, dyrektor sportowy klubu. Jednym z patronów imprezy była "Gazeta".

Wyniki: Gimnazjum nr 7 I - Gim. 7 II 20:7, Gim. 4 - Gim. Daleszyce 9:10, Suków - Gim. 7 II 1:8, Gim. 7 I - Daleszyce 11:8, Gim. 4 - Suków 17:3, Gim. 7 II - Daleszyce 3:14, Gim. 7 I - Gim. 4 12:7, Daleszyce - Suków 16:10, Gim. 7 II - Gim. 4 9:16, Gim. 7 I - Suków 13:3.