?Rodzynek" z Końskich podbił Portugalię

Piłka ręczna. Juniorzy młodsi KSSPR Końskie błyszczą (systematycznie) poza krajem. Szykujący się do obrony mistrzostwa Polski zespół wygrał 23. Międzynarodowy Turniej Młodzieży im. dr Fernando Soaresa ?Nazare Cup 2010" w Portugalii.

- O zawodach dowiedziałem się od zaprzyjaźnionego trenera Sismarii, z którą graliśmy w ubiegłym roku na turnieju w Granollers w Hiszpanii [tam KSSPR był trzeci - przyp. red.]. Skontaktował nas z organizatorami i otrzymaliśmy zaproszenie. Okolica piękna: Nazare położone jest nad samym brzegiem Adriatyku, a Portugalczycy dla rodzynka z Polski - bo grały tam głównie ich zespoły i Hiszpanie - bardzo gościnni - opowiada Rafał Przybylski, trener konecczan.

Jego zespół "odwdzięczył się" znakomitymi wynikami. Zdominował rywalizację w najstarszej kategorii wiekowej (KSSPR to ekipa z rocznika 1993, a wśród rywali byli też zawodnicy o rok starsi), odnosząc komplet zwycięstw. - Tylko finał był dla nas ciężki, reszta pojedynków to na dobrą sprawę zabawa - zaznacza Przybylski. W grupie A KSSPR tylko gromił: kolejno 30:16 Belenenses B, 37:14 St. Tirso B, 35:13 Olhaneneses i w meczu o pierwszą lokatę 36:20 Sporting A Lizbona. W ćwierćfinale znów łatwo - 33:23 z drugim zespołem Sismarii, w półfinale 26:22 z Belenenses A, a w decydującym pojedynku 30:26 z Sismarią A. - Nasz półfinałowy rywal to mistrz Portugalii, a finałowy wicemistrz. Tylko jednak w meczu o pierwsze miejsce rywale nie dali nam odskoczyć tak wyraźnie jak w poprzednich grach. Jako zwycięzcy dostaliśmy zaproszenie do przyjazdu, z pokryciem kosztów, za rok - dodaje trener KSSPR.

Konecczanie także z kompletem nagród indywidualnych - najlepszym bramkarzem imprezy Mateusz Kornecki, zawodnikiem - jego brat Hubert, a królem strzelców z 26 trafieniami Piotr Krzywkowski.

Skład KSSPR Końskie:

Bramkarze: Mateusz Kornecki, Przemysław Witkowski; lewe skrzydło: Piotr Krzywkowski, Karol Jachimowski, Robert Grabarczyk; lewe rozegranie: Hubert Kornecki, Bartosz Sękowski; środek rozegrania: Rafał Biegaj; prawe rozegranie: Jakub Soja; prawe skrzydło: Wiktor Kubała, Dawid Maleszak, Seweryn Cieślik; koło: Maciej Zając, Wojciech Włoszczyński.