?Młodzi-srebrni". Nie dali się zjeść

Drużyna Vive Targi Kielce wicemistrzami Polski juniorów na turnieju finałowym w Puławach. Przed nimi tylko murowany faworyt - Wisła Płock. - Byli od wszystkich o klasę lepsi - nie kryje Wojciech Partyka, kierownik kieleckiego zespołu.

- Jak byliśmy na drugoligowym meczu w Przemyślu tamtejszy trener, gdy się dowiedział, że w grupie zagramy z Łodzią, Świdnicą i Azotami powiedział, że życzy nam jak najlepiej, ale... punktu nie zdobędziemy. A my zdobyliśmy cztery, wygraliśmy grupę, a potem doszliśmy do finału. Nikt się po nas nic nie spodziewał, jechaliśmy na pożarcie - opowiada z uśmiechem.

Mecz o złoto był niemal powtórką rywalizacji w Kielcach na półfinale - tamten zakończył się wynikiem 22:38 (12:23). W Puławach młodzi nafciarze po pierwszych ośmiu minutach prowadzili 5:0, a dziesięć minut później już 14:5. Po zmianie stron kielczanie przez pierwsze dziesięć minut nie mogli pokonać najlepszego bramkarza imprezy Bartosza Dudka i po nich przegrywali już 12:25. Największą przewagę - 16 bramek - płocczanie osiągnęli na koniec. Rywale to jednak zespół, który na co dzień grywa w I lidze, a Mokrzki, Syprzak i Klinger nawet w ekstraklasie. - Kryliśmy indywidualnie tego pierwszego, ale to bardzo dobry zawodnik i sobie poradził. A jak te mające ponad 190 cm wzrostu wieże stanęły na środku obrony to nie było się jak przebić - przyznaje Partyka.

Kielczanie wrócili do domu nie tylko ze srebrem, ale także pucharem Fair Play (najmniejsza liczba kar).

Vive Targi Kielce - Wisła Płock 23:39 (11:22)

Vive Targi: Barański, Buchcic - Przybylski 7, Cieniek 6, Mochocki 3, Więckowski 2, Barczewski 1, Pióro 1, Pękalski, Wróblewski, Papaj, Zymiera, Lisowski, Pięta.

Wisła: Dudek, Jarosz - Mokrzki 8, Przygucki 7, Syprzak 5, Rakowski 4, Klinger 4, Bożek 3, Przedpełski 2, Rupp 2, Szczutowski 2, Stępniak 1, Schwech 1.

Pozostałe wyniki finałów:

Mecz o 3. miejsce: Azoty Puławy - MKS Poznań 32:21;

o 5 miejsce: ChKS Łódź - Włókniarz Konstantynów Łódzki 34:33 po dogrywce;

o 7 miejsce: Szczypiorniak Olsztyn - ŚKPR Świdnica 38:40.

Siódemka turnieju - bramkarz: Bartosz Dudek (Wisła Płock); lewe skrzydło: Maciej Jerzyna (Azoty Puławy); lewe rozegranie: Mateusz Przybylski (Vive Targi); środek rozegrania: Kamil Mokrzki (Wisła); prawe rozegranie: Paweł Kowalik (Azoty); prawe skrzydło: Patryk Przygucki; kołowy: Kamil Syprzak (obaj Wisła).

Najskuteczniejsi: 1. Mateusz Pędziak (Świdnica) - 51 bramek: 3. Kamil Cieniek (Vive Targi) - 48.