Pierwsi na Węgry, drudzy do Norwegii

Piłka ręczna. Najbliższe plany biało-czerwonych. Podopieczni Bogdana Wenty zagrają już w połowie kwietnia w Pannon Cup na Węgrzech, a Polska B w tym samym czasie wybiera się do Norwegii.

Czwarta drużyna autriackiego Euro wraca do gier meczami towarzyskimi. Pannon Cup to impreza, która w założeniu konytuuje tradycje grudniowego Christmas Cup czyli corocznych spotkań reprezentacji Polski, Węgier, Słowacji i Czech. Turniej na Węgrzech odbędzie się jednak bez tych ostatnich - znakomity Filip Jicha i koledzy zagrają bowiem w tym samym czasie w zmaganiach organizowanych przez rodzimą federację.

Nie było jednak trudno ich zastąpić. W miejsce Czechów zgłosiło się kilka innych ekip, a Madziarzy postawili ostatecznie na Greków. Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpoczyna się 12 kwietnia w Warszawie, która będzie bazą kadry przez trzy dni. W czwartek 15 kwietnia biało-czerwoni wylatują na Węgry, a dzień później inaugurują rozgrywki starciem ze Słowakami.

Bezpośrednie zaplecze pierwszego zespołu narodowego też nie będzie próżnować. Kierowana przez Jarosława Cieślikowskiego druga drużyna wybiera się 14 kwietnia do położonego nieopodal Stavanger - Haugesund. W Norwegii weźmie udział w turnieju Bring Cup 2010. Z Polakami rywalizować będą w nim gospodarze oraz Dania i Niemcy. Wszystkie te ekipy także wystawiają drugie zespoły.

Powołania do Polski A i B powinny być ogłoszone w przyszłym tygodniu. W tej drugiej znajdą się tylko ligowcy.

Program Pannon Cup:

piątek 16 kwietnia (hala w Ózd) - godz. 15.45 : Słowacja - Polska; 18: Węgry - Grecja; sobota 17 kwietnia (Tisza jváros) - 12: Węgry - Słowacja; 14.15: Polska - Grecja; niedziala 18 kwietnia (Miskolc) - 9.30: Grecja - Słowacja; 11.45 Węgry - Polska .