Wisła Sandomierz znów zagrożona

I liga piłkarzy ręcznych. Po pięciu kolejkach radzący sobie lepiej sandomierzanie wrócili na przedostatnie miejsce w tabeli. I to po dobrym, choć przegranym pojedynku w Łodzi.

ChKS Łódź - Wisła Sandomierz 33:32 (15:12)

Wisła: Skowron, Polit - Ogrodnik 10, Cupisz 7, Dusak 4, Kuroś 3, Karbownik 2, Kwiatkowski 2, Kutek 1, Gach 1, Guz 1, Szklarski 1.

Mecz dotąd sąsiadów w tabeli bez happy endu dla rozgrywających najlepszy w całym sezonie pojedynek poza Sandomierzem podopiecznych Adama Węgrzynowskiego. Po pierwsze, Wisła jeszcze pięć minut przed przerwą prowadziła (10:9), ale przyspieszenie tempa przez łodzian spowodowało odwrócenie ról. Dobra gra ChKS-u w ataku na przełomie połów zaowocowała zresztą wypracowaniem sporej przewagi - w 36. min gospodarze wygrywali już 20:15. Wisła się jednak nie poddała i mozolnie odrabiała straty. Dogoniła rywali trzy minuty przed końcem, doprowadzając do remisu (31:31). Łodzianie odpowiedzieli jednak dwoma bramkami z rzędu. Na ponowne wyrównanie gościom zabrakło już czasu.

AZS AWF Biała Podlaska - KSSPR Końskie 28:37 (10:17)

Końskie: Ratuszniak, Kornecki 1, Janusz - T. Napierała 9, M. Przybylski 7, Iskra 5, Fiutek 5, W. Trojanowski 3, Baturin 2, R. Napierała 2, Bąk 2, Biegaj 1, Słonicki, Kubała.

Pewna wygrana zespołu Rafała Przybylskiego nad outsiderem I ligi. Akademicy mogli sobie zapisać na plus jedynie sam początek pojedynku (zaczęli go dwoma trafieniami). Goście błyskawicznie jednak wyszli na prowadzenie i już przed przerwą zdobyli bezpieczną przewagę. W drugiej połowie konecczanie mogli już ze spokojem pilnować korzystnego rezultatu.