"Wenta nigdy nie będziesz Polakiem" na meczu ligi piłki ręcznej

Skandalem zakończyło się szlagierowe spotkanie w ekstraklasie piłkarzy ręcznych, w którym Wisła Płock grała z mistrzem Polski Vive Targi Kielce.

"Wenta! Co!? Nigdy nie będziesz Polakiem", tak grupa kiboli Wisły Płock żegnała trenera reprezentacji i Vive Targi Kielce po środowym spotkaniu na szczycie ekstraklasy piłkarzy ręcznych.

Wygrali goście z Kielc(24:28), jednak wynik w tym spotkaniu był sprawą drugorzędną. Kibice na forach nie kryją zażenowania. Także ci z Płocka, którzy byli na meczu odcinają się od zachowania grupki fanatyków.

"Jestem z Płocka i od dobrych paru lat chodzę na mecze. (...) dzisiaj pierwszy raz wstydziłem się za "kibiców" szczypiorniaka w Płocku. "Wenta nigdy nie będziesz Polakiem" - tekst ludzi bez honoru, godności i szacunku dla kadry polskiej" - napisał "kibic" na naszym forum.  ?

Głosów oburzenia jest więcej, choć obrażanie Bogdana Wenty w Płocku jest już tradycją. Podobną porcją okrzyków żegnano go także w ubiegłym roku.

Kibice obu klubów pałają do siebie nienawiścią, grupka płockich fanatyków przy byle okazji więc wypomina selekcjonerowi, że w 1997 roku przyjął obywatelstwo Niemiec i rozegrał w ich barwach 46 spotkań.

Bogdan Wenta został trenerem reprezentacji Polski w 2004 roku. Zdobył z nią wicemistrzostwo świata w 2007 roku, brąz w 2009, a także piąte miejsce podczas IO w Pekinie.

Relacja z meczu na Sport.pl ?