ME w piłce ręcznej. Norwescy sędziowie dostali pochwałę

Europejska federacja piłki ręcznej pochwaliła dwóch sędziów półfinałowego meczu ME Polska - Chorwacja. Polacy przegrali ten mecz 21:25. Wielu z trenerem Wentą wytykało sędziom błędy.

Kenneth Abrahamnsen i Arne M. Kristiansen byli po meczu bardzo zadowoleni ze swojej pracy. - Mecz nam się udał. Najważniejsze że nawiązaliśmy wspólny język z piłkarzami - powiedział po spotkaniu Kristiansen. Również szef sędziów całego turnieju podziękował obu Norwegom za ich pracę w czasie półfinału.

Zupełnie inne odczucia mieli po tym meczu polscy piłkarze i trener. Bogdan Wenta został m.in. przez Norwegów ukarany żółtą kartką, gdy zwrócił uwagę, że nie zauważyli niesportowego zagrania Chorwatów. - Przed każdym meczem na tych mistrzostwach kapitanowie drużyn proszą o doping, wsparcie, postawę fair play kibiców, zawodników i sędziów. Pytam, po co, skoro ktoś inny decyduje o twoim być albo nie być? Po meczu podszedł do nas obserwator i powiedział nam kilka słów o meczu. Spytałem się go: "Czemu nie mówisz tego publicznie, tylko przychodzisz tutaj i poklepujesz nas po plecach? Bo jesteśmy fajnymi chłopakami?" Wygląda to na robione pro forma - powiedział po mistrzostwach ?

Wenta: W jakim kierunku idzie ta dyscyplina?

Cztery miliony Polaków oglądało reprezentację Polski ?

Więcej o: