Vive Targi Kielce bez kadrowiczów potrenowało teraz szuka gry

Piłka ręczna. Zaledwie dziesięciu zawodników zabrał na IX Turniej o Puchar Marszałka Województwa do Zawadzkiego i Strzelec Opolskich drugi trener Vive Targi Tomasz Strząbała.

Są to Kazimierz Kotliński i Marek Kubiszewski oraz Paweł Podsiadło, Bartosz Konitz, Rafał Gliński, Kamil Krieger, Damian Moszczyński, Piotr Grabarczyk plus - z drugiej drużyny - Mateusz Przybylski i Kamil Cieniek. Oprócz piątki reprezentantów Polski, Duńczyka Henrika Knudsena, Ukraińca Witalija Nata i pełniącego obowiązki rezerwowego na Euro Serba Rastko Stojkovicia został też drugi z Duńczyków Marcus Cleverly. Bramkarzowi odnowił się uraz mięśnia dwugłowego, którego nabawił się jeszcze w czasie pierwszej części sezonu.

Dla pozostałych to pierwsze sprawdziany w tym roku. - Pracowaliśmy w tym tygodniu bardzo mocno, ale chłopaki muszą już grać, bo jednak trening a mecz to zupełnie co innego. I nawet w okrojonym składzie zdecydowaliśmy się wystąpić - mówi Strząbała. Mistrzowie Polski trafili do grupy C (mecze w Zawadzkiem), w której zmierzą się dziś z siódmym zespołem ligi słowackiej - Skha PerDormire Dubnica oraz dziesiątą siódemką czeskiej ekstraligi - Sokol HC Prerov. W grupie B są pierwszoligowy ASPR, czeski drugoligowiec Tatran Litovel oraz Piotrkowianin. W A - dwaj inni przedstawiciele polskiej ekstraklasy - Powen Zabrze i Azoty Puławy oraz Gwardia Opole (I liga). Mecze 2x20 minut. W niedziele zespoły z poszczególnych miejsc w grupach (1-, 2-, 3-) zagrają między sobą o końcowe lokaty.