I liga piłkarzy ręcznych: Kontuzje przeszkadzają Wiśle

Dwa punkty to dorobek świętokrzyskiej dwójki w pierwszej kolejce rundy rewanżowej. Cieszyli się z nich konecczanie z KSSPR-u.

Zagłosuj już teraz . Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynę

KSSPR Końskie - Gwardia Opole 31:28 (15:11)

Końskie: Ratuszniak, Janusz - T. Napierała 7, Przybylski 6, Baturin 5, Smołuch 4, Biegaj 3, Bąk 3, Kubała 2, Trojanowski 1, R.Napierała, Iskra, Słonicki.

Outsider tabeli robił wszystko, by zdobycie dwóch punktów przez KSSPR nie było formalnością. Ambitnie grający goście zaczęli wręcz wyśmienicie, bo po trzech minutach prowadzili 3:0. A pierwszy kwadrans pojedynku zamknęli remisem (5:5). Pozostałe trzy należały już jednak do wyżej notowanych podopiecznych Rafała Przybylskiego. Różnica bramkowa na korzyść gospodarzy powinna być nawet bardziej okazała, ale konecczanie mieli trochę problemów w ataku. Nie tylko marnowali dobre sytuacje, ale podawali niecelnie, nie mając chwilami jakby pomysłu na rozegranie akcji.

MTS Chrzanów - Wisła Sandomierz 36:27 (17:14)

Wisła: Polit, Skowron - Ogrodnik 8, Kuroś 7, Guz 3, Kubisztal 3, Szklarski 2, Gach 1, Karbownik 1, Kutek 1, N. Trojanowski 1, Białkowski, Sadecki, Smardz.

Wyjątkowo trudna sytuacja kadrowa Wisły nie pozwoliła jej graczom pokusić się o niespodziankę z MTS-em. W Chrzanowie nie mogli wystąpić Tadeusz Dusak (ma złamaną rękę), Tomasz Cupisz (studniówka), a nie w pełni sił byli Sławomir Kuroś (dochodzi do siebie po urazie barku) oraz bramkarz Krzysztof Polit (złamany palec). A mimo to Wisła do przerwy radziła sobie nieźle. Na otwarcie wygrywała 2:1 (3. minuta), a potem jeszcze 8:7. W odpowiedzi jednak chrzanowianie zdobyli trzy bramki z rzędu. Zdecydowaną przewagę wypracowali dopiero w samej końcówce spotkania. Jeszcze cztery minuty przed końcem wygrywali "tylko" pięcioma bramkami (32:27).