Mariusz Jurasik znów w reprezentacji Polski!

Mariusz Jurasik wraca do kadry. To oznacza że prawoskrzydłowy kieleckiego zespołu zagra w styczniowych mistrzostwach Europy w Austrii.

Popularny "Józek" długo trzymał swoich fanów w niepewności. Po mistrzostwach świata w Chorwacji zrezygnował z gry w reprezentacji i zapowiadał, że wróci tylko w przypadku plagi kontuzji podstawowych zawodników. Być może wpływ na jego decyzję miała kontuzja innego prawoskrzydłowego i jego klubowego kolegę - Pawła Piwko. Popularny Browar doznał kontuzji barku, która wyeliminowała go z udziału w EURO. Tym samym Bogdan Wenta miał do dyspozycji zaledwie dwóch prawoskrzydłowych: Patryka Kuchczyńskiego oraz nie grającego nigdy na tak ważnej imprezie - Arkadiusza Miszkę z Wisły Płock. Na domiar złego nie w pełni sił jest też prawy rozgrywający z lidera Bundesligi HSV Hamburg Marcin Lijewski. Miał on bowiem zabieg wycięcia migdałków i dojście do wysokiej formy zajmie mu kilka tygodni.

Jurasik w poniedziałek ma wrócić z wczasów z Tenerife i zjawić się na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

W dniach 7-9 stycznia biało-czerwoni zagrają w turnieju Interwetten Cup w Austrii. Zmierzą się w nim z gospodarzami, Węgrami i Chorwatami. Po zakończeniu imprezy wrócą do stolicy. 17 stycznia mają zaplanowany wylot do Austrii. Euro rusza dwa dni później, finał 31 stycznia. Polska swe mecze w grupie C będzie rozgrywała w Innsbrucku. Rywalami podopiecznych Bogdana Wenty będą kolejno Niemcy, Szwecja i Słowenia.

Przemysław Piwko nie zagra Marcin Lijewski ? niepewny

Więcej o: