Na Słowacji zawrzało po porażce z Polską. "Ogromny wstyd"

Polscy szczypiorniści awansowali na mistrzostwa świata w 2025 roku. Choć Biało-Czerwoni u siebie przegrali ze Słowacją, to w rewanżu okazali się lepsi i awansowali na turniej. W słowackich mediach zawrzało po porażce naszych południowych sąsiadów. "Ogromny wstyd", "Marzenie zostało rozwiane", "Czuliśmy presję" - czytamy.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zmazała plamę po sensacyjnej porażce w Gdańsku ze Słowacją. Biało-Czerwoni zrehabilitowali się w oczach kibiców, wygrali w rewanżu i w nagrodę znów zagrają na mistrzostwach świata! Polacy w rewanżu ze Słowacją znów musieli radzić sobie w mocno osłabionym składzie. Mimo to dali radę i zagrają na mundialu.

Zobacz wideo Jurij Gladyr po dramatycznym półfinale mistrzostw Polski: Sport jest dla nich okrutny, a dla nas piękny

Słowacja w szoku po porażce z Polską. "Wstyd"

Faworytem rewanżowego spotkania była reprezentacja Słowacji. Po porażce w kraju zapanował wielki szok. Tamtejsze media piszą m.in. o "ogromnym wstydzie". "Ogromny wstyd. Słowaccy piłkarze ręczni nie poradzili sobie w rewanżu u siebie, MŚ odbędą się bez nich" - czytamy na portalu sport.sk.

"Marzenie Słowaków o awansie na mundial zostało rozwiane. Polska w rewanżu udzieliła nam okrutnej lekcji" - napisano z kolei na portalu sportky.sk. "Polacy rozpoczęli zdenerwowani, nie zdobywali bramek po szkolnych błędach, jednak w 10. minucie doprowadzili do remisu. Potem Słowacy przez dziesięć minut nie zdobyli gola" - dodano.

Dziennikarze portalu sportnet.sk podkreślili, że to było oczywiste, że Polacy zagrają zupełnie inaczej niż w Gdańsku. "Przed rewanżem czuliśmy presję. Mogliśmy się tylko otrząsnąć z tego i włożyć w ten mecz całe nasze serca. Niestety, nie udało się" - zaznaczono.

"Słowaccy szczypiorniści byli o krok od pierwszego udziału w mistrzostwach świata od 2011 r. Najpierw wyeliminowali Kosowo w pierwszej fazie kwalifikacyjnej (33:23 u siebie i 25:28 na wyjeździe). Potem nastąpiły zwycięstwa - 26:25 i 26:24 - nad Izraelem. W rewanżu z Polską walczyli, ale popełnili więcej błędów od przeciwnika i to zdecydowało o wyniku" - tak niedzielny mecz skomentowano z kolei na portalu teraz.sk.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej odbędą się w styczniu w Chorwacji, Danii i Norwegii. Przypomnijmy, że na ostatnim turnieju w 2023 roku rozegranym w Polsce i Szwecji, Biało-Czerwoni nie wyszli z grupy.

Czy polska piłka ręczna się odrodzi?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.