A więc jednak! Polska gospodarzem mistrzostw świata. To już oficjalne

A więc jednak! Wielkie marzenia Polaków znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nasz kraj zorganizuje kolejną imprezę w piłce ręcznej kobiet. We wtorek poinformowano, że Polska będzie jednym z dwóch współorganizatorów mistrzostw świata w tej dyscyplinie. Impreza odbędzie się w 2031 roku.

Kolejne lata upłyną w Polsce pod znakiem wielkich imprez sportowych w piłce ręcznej. Nie tak dawno Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) ogłosiła, że nasz kraj został gospodarzem mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 roku. Rzeczypospolita będzie jednym z pięciu współorganizatorów. Pozostali gospodarze to Czechy, Słowacja, Rumunia i Turcja. Na tym nasza federacja nie poprzestała. Miała zdecydowanie większe ambicje. I te finalnie udało jej się spełnić. 

Zobacz wideo Co z Michałem Probierzem po mistrzostwach Europy? Mamy głos z PZPN-u

Polska zorganizuje mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet!

Mowa o organizacji mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet w 2031 roku. - Pozostało wprawdzie jeszcze kilka lat, ale już teraz musieliśmy złożyć mnóstwo dokumentów, w tym wskazać hale i hotele czy przedstawić listy intencyjne. Tutaj konieczna była zgoda ministra sportu. Ale to prawda, zgłosiliśmy chęć organizacji mistrzostw świata kobiet w 2031 roku - tłumaczył kilka tygodni temu prezes związku Henryk Szczepański.

Ostateczna decyzja miała zapaść we wtorek 16 kwietnia. Na ten dzień zaplanowano posiedzenie rady IHF, podczas którego działacze mieli wysłuchać propozycji kandydatów. I finalnie międzynarodowa federacja postawiła na pomysł Polski i Czech, o czym oficjalnie poinformował ZPRP w mediach społecznościowych. "Polska i Czechy organizatorami Mistrzostw Świata Kobiet 2031!" - pisali działacze na X (dawniej Twitter).

"Dla Polski przyznanie prawa do organizacji Mistrzostw Świata Kobiet w 2031 roku oznacza możliwość goszczenia czwartego seniorskiego turnieju rangi mistrzowskiej w historii oraz wpisuje się w ideę promocji dyscypliny poprzez organizację w Polsce najważniejszych imprez w świecie piłki ręcznej" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

ZPRP podał też nieco więcej informacji na temat hal, na których zostaną zorganizowane zmagania. Aż trzy z czterech obiektów są zlokalizowane w Polsce. Mowa o Spodek Arenie w Katowicach, Hali GKS Katowice, a także Sosnowiec Arenie. Z kolei na terenie Czech szczypiornistki będą rywalizować w Arenie Brno.

Czy polskie szczypiornistki wywalczą medal na MŚ 2031?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.