A jednak to prawda! Polska ma zostać gospodarzem wielkiego turnieju

Czy Polska zorganizuje mistrzostwa świata? Wiele wskazuje na to, że światowy czempionat w piłce ręcznej zagości w naszym kraju już w 2031 roku. TVP Sport informuje, że Rada Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) wybierze gospodarzy turnieju już we wtorek 16 kwietnia. Wspólna kandydatura Polski i Czech jest jedyną zgłoszoną do konkursu, ale nadal może nie zostać wybrana.

Niedawno Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) ogłosiła, że mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 roku odbędą się w Polsce. Nasz kraj będzie jednym ze współorganizatorów imprezy, która odbędzie się na terenie pięciu krajów. Okazuje się Związek Piłki Ręcznej w Polsce ma jeszcze większe ambicje i nad Wisłą mogą obyć się również mistrzostwa świata

Zobacz wideo Rzeszowianki przegrywają pierwsze spotkanie w finale mistrzostw Polski. Aleksandra Szczygłowska: Dzięki temu spotkaniu uda nam się wyciągnąć wnioski

Mistrzostwa świata w Polsce? Jedyna kandydatura, a wybór już za chwilę

Już w marcu wiadomo było, że Polska postara się również o organizację mistrzostw świata kobiet w 2031 roku. ZPRP zgłosił wspólną kandydaturę z Czechami. - Pozostało wprawdzie jeszcze kilka lat, ale już teraz musieliśmy złożyć mnóstwo dokumentów, w tym wskazać hale i hotele czy przedstawić listy intencyjne. Tutaj konieczna była zgoda ministra sportu. Ale to prawda, zgłosiliśmy chęć organizacji mistrzostw świata kobiet w 2031 roku - tłumaczył prezes związku Henryk Szczepański.

TVP Sport informuje, że odbędzie się to już w najbliższy wtorek 16 kwietnia. Polsko-czeska delegacja tego dnia ma stawić się w podparyskim Creteil, gdzie zbierze się rada IHF-u. Kandydaci mają tam przedstawić swój pomysł na organizację turnieju. W tym samym terminie federacja ma również rozpatrzyć kandydatury organizacji mistrzostw świata mężczyzn. 

Polacy i Czesi są jedynymi zainteresowanymi goszczeniem zmagań piłkarek ręcznych. Nie oznacza to jednak sukcesu jeszcze przed rozpoczęciem głosowania. IHF wciąż może zagłosować przeciwko kandydaturze, chociaż prawdopodobnie tego nie zrobi.

Gdyby faktycznie polsko-czeska kandydatura została rozpatrzona pozytywnie, to byłaby to już kolejna wielka impreza w naszym kraju. Wspólnie ze Szwecją ZPRP organizował mistrzostwa świata mężczyzn w 2023 roku, a w 2016 roku mistrzostwa Europy mężczyzn. W 2025 roku w naszym kraju mają obyć się również mistrzostwa świata mężczyzn do lat 21.

Czy kandydatura Polski i Czech zostanie rozpatrzona pozytywnie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.