Wielki mecz Industrii w Lidze Mistrzów. Fenomenalny Wolff

Kapitalna postawa w obronie oraz Andreasa Wolffa w bramce zadecydowały o wysokim zwycięstwie Industrii Kielce w Lidze Mistrzów u siebie z norweskim Kolstad Handball 31:23. Kielczanie zachowali szansę na zajęcie trzeciego miejsca na koniec fazy grupowej.

Nicolas Tournat, Szymon Sićko, Tomasz Gębala, Hassan Kadah - bez tych czterech zawodników musieli radzić sobie kielczanie w czwartkowym spotkaniu. W dodatku dopiero po kontuzji wrócił Arciom Karalek, a po kilkumeczowej pauzie Benoit Kounkound.

Koncert Industrii Kielce w obronie. Znakomity Wolff

Bohaterem pierwszej połowy był świetnie grający Andreas Wolff. Niemiecki bramkarz miał dziewięć udanych obron i blisko 50 proc. skuteczność. Kielczanie dobrze grali też w obronie. Do przerwy mieli cztery bloki. Świetnie spisywał się na środku duet: Dani Dujszebajew - Michał Olejniczak.

- Są gigantami - mówili komentatorzy Eurosportu na początku drugiej połowy. - To była wizytówka, jak powinno grać się w obronie. 23 stracone gole z taką drużyną to naprawdę jest niebywały wynik - dodawał Grzegorz Tkaczyk, były kapitan reprezentacji Polski oraz kieleckiej drużyny.

W 38. minucie trafił Dylan Nahi i było już 19:12! Wtedy stało się jasne, że kielczanom w tym meczu nie stanie się już żadna krzywda.

Industria Kielce po tej wygranej zapewniła sobie awans do kolejnej rundy. Mało tego - mistrzowie Polski mają nawet szanse na zajęcie trzeciego miejsca. Stanie się tak, jeśli w ostatniej kolejce zdobędą punkt więcej niż trzeci w tabeli PSG. Kielczanie zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem Aalborgiem, a drużyna z Paryża zagra u siebie z Pick Szeged.

Sytuacja w tej grupie jest tak skomplikowana, że kielczanie mogą spaść też na szóstą pozycję. Stanie się tak w przypadku ich porażki, wygranej RK Zagrzeb (na wyjeździe z THW Kiel) oraz Pick Szeged.

Industria Kielce - Kolstad Handball 31:23 (13:10)

Industria Kielce: Wolff, Wałach - A. Dujszebajew 8, Nahi 6, Karacić 3, D. Dujszebajew 3, Olejniczak 3, Thrastarson 2, Karalek 2, Moryto 1, Kounkound 1, Paczkowski 1, Surgiel 1,Wiaderny.