Brawo! Tak wygląda tabela naszej grupy MŚ po fenomenalnym zwycięstwie Polek

Niesamowity rollercoaster zafundowały kibiciom polskie szczypiornistki. Biało-Czerwone przegrywały przez blisko 45 minut spotkania z Serbią, żeby ostatecznie po nerwowej końcówce wyszarpać zwycięstwo 22:21. Dzięki temu awansowały w tabeli w drugiej fazie mistrzostw świata i mogą patrzeć na wyniki pozostałych czwartkowych spotkań.

Czwartkowym meczem z Serbią polskie szczypiornistki zainaugurowały zmagania w drugiej rundzie mistrzostw świata. Podchodziły do niej z dwoma punktami zdobytymi w meczu z Japonią, gdyż Niemki nie dały Polkom szansy, pokonując je 17:33.

Pierwszymi rywalkami Biało-Czerwonych były Serbki, które do rywalizacji w drugiej rundzie przystępowały z zerowym dorobkiem punktowym po porażkach z Rumunią i Danią. Niestety od początku spotkania to reprezentacja Serbii prowadziła. Już na początku było 4:0 i Polki były zmuszone do ciągłego gonienia rywalek, co przełożyło się na wynik 13:10 dla Serbii po pierwszej części gry.

Na szczęście Polki w 44. minucie doprowadziły do remisu 15:15 i wszystko było otwarte. Dzięki doskonałej postawie Barbary Zimy i lepszej skuteczności w kontratakach przez chwilę prowadziły 17:16. To doprowadziło do nerwowej końcówki, w której na szczęście więcej chłodnej głowy zachowały Polki, wygrywając to spotkanie 22:21.

Dzięki temu zwycięstwo Biało-Czerwone mają 4 punkty w tabeli i mogą spokojnie patrzeć na rozstrzygnięcia pozostałych czwartkowych meczów. Pozostają także w grze o awans do ćwierćfinału.

Tabela po meczu Polska - Serbia:

1. Dania - 2 mecze, 2 wygrane, bramki 64:44 - 4 pkt,
  2. Niemcy - 2 mecze, 2 wygrane, 64:47 - 4 pkt,
  3. Polska - 3 mecze, 2 wygrane, 1 porażka, 71:84 - 4 pkt,
  4. Rumunia - 2 mecze, 1 wygrana, 1 porażka, 60:67 - 2 pkt,
  5. Japonia - 2 mecze, 2 porażki, 60:63 - 0 pkt,
  6. Serbia - 3 mecze, 3 przegrane 70:84 - 0 pkt.

Jeszcze dzisiaj zostaną rozegrane mecze Niemcy - Rumunia (18:00) i Dania - Japonia (20:30). Do ćwierćfinałów awansują dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.