Piłka ręczna kobiet. Mecz Polska - Serbia. Kiedy i gdzie oglądać MŚ? [TRANSMISJA, WYNIK]

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet zaczyna rywalizację w drugiej fazie mistrzostw świata. Sytuacja Polek jest niezła, ale żeby móc powalczyć o awans do ćwierćfinału, muszą wygrać z Serbkami, które jak na razie nie imponują formą. Mecz zostanie rozegrany już w czwartek 7 grudnia. O której mecz Polska - Serbia na MŚ w piłce ręcznej? Gdzie oglądać? Transmisja na żywo, stream online, relacja live, wynik.

Polskie piłkarki ręczne solidnie spisały się w pierwszej fazie mistrzostw świata. Zaczęły ją od zdecydowanej wygranej z Iranem (32:15), potem pokonały Japonię (32:20), a na koniec wyraźnie przegrały z Niemkami (17:33). To wystarczyło do awansu do kolejnego etapu.

Zobacz wideo Listkiewicz dostał kontrę. Jaśniej się nie da. "Tragedia ludzka i groby"

Piłka ręczna. Kiedy mecz Polska - Serbia na MŚ kobiet 2023?

W nim Polki będą musiały mocno się postarać, aby wywalczyć awans do ćwierćfinału (uzyskają go dwa najlepsze zespoły). Przybliży je do tego wygrana z Serbkami, które jak na razie spisują się bardzo przeciętnie. Mistrzostwa rozpoczęły od porażek z Dunkami (21:25) oraz Rumunkami (28:37). Awans do drugiej fazy zapewniły sobie dopiero dzięki zwycięstwu nad Chilijkami (30:16), ale ich szanse na przejście dalej są iluzoryczne (do drugiej rundy przeniosły się im tylko wyniki z Danią i Rumunią).

Dla reprezentacji Polski wygrana z Serbią byłaby tym cenniejsza, że potem czekają ją starcia z bardziej wymagającymi zespołami. W sobotę zagra z Danią, która do tej pory wygrała wszystkie mecze, a w poniedziałek z Rumunią, również mającą realne szanse na awans do ćwierćfinału.

MŚ piłce ręcznej kobiet. Tabela grupy 3 przed pierwszymi meczami

  1. Dania - 2 mecze, 4 punkty, 64-44 bilans bramek
  2. Niemcy - 2, 4 pkt, 64-47
  3. Rumunia, 2, 2 pkt, 60-67
  4. Polska - 2, 2 pkt, 49-63
  5. Japonia - 2, 0 pkt, 60-63
  6. Serbia - 2, 0 pkt, 49-62

Na czwartek zaplanowano jeszcze dwa inne spotkania "polskiej" grupy. O godz. 18:00 Niemki zagrają z Rumunkami, a o godz. 20:30 Dunki zmierzą się z Japonkami.

MŚ w piłce ręcznej kobiet. Mecz Polska - Serbia. Kiedy i gdzie oglądać? [TRANSMISJA, WYNIK]

Mecz piłki ręcznej Polska - Serbia na MŚ kobiet zostanie rozegrany w czwartek 7 grudnia o godzinie 15:30. Transmisję będzie można obejrzeć wyłącznie w internecie, będzie to stream online w serwisie Viaplay (dostępny po wykupieniu odpowiedniego pakietu). Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej i wyniku na stronie Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA