Znamy rywalki Polek w II rundzie mistrzostw świata. Wiemy, kiedy zagrają

Zakończyła się rywalizacja w grupie E na mistrzostwach świata piłkarek ręcznych, z której drużyny, które awansowały, zagrają w drugiej rundzie z polskimi szczypiornistkami. Nasze zawodniczki zaczną od meczu z najłatwiejszym rywalem. Schody pojawią się w drugiej serii gier, która może już rozstrzygnąć kwestię awansu do ćwierćfinału MŚ. Biało-czerwone zagrają wówczas z gospodyniami turnieju. Tylko dwie najlepsze drużyny awansują z grupy.

Polki przystąpią do drugiej rundy mistrzostw świata z dwoma punktami za zwycięstwo z reprezentacją Japonii. Niestety, nie udało się zdobyć kolejnych dwóch punktów w meczu z Niemkami. Biało-czerwone zostały rozgromione w poniedziałek 17:33.

Zobacz wideo Listkiewicz dostał kontrę. Jaśniej się nie da. "Tragedia ludzka i groby"

Znamy plan gier Polek w drugiej rundzie MŚ

Na drugą rundę Polki pozostaną w Herning. Tam grupa F, z której wyszły Polska, Niemcy i Japonia, połączy się z awansującymi z grupy E, czyli Danią, Rumunią i Serbią. Dunki i Niemki będą w najlepszej sytuacji, bo przystąpią do rywalizacji z czterema punktami. Szanse wciąż mają Polki i Rumunki (po dwa punkty), choć pierwsze mecze z największymi pokazały, że łatwo nie będzie. W najgorzej sytuacji są Japonki i Serbki - one weszły do drugiej fazy bez zaliczki punktowej.

W ostatniej kolejce pierwszej fazy grupowej Dania pokonała Rumunię 39:23. W pierwszej serii gier była lepsza od Serbii 25:21.

Rywalizacja w "polskiej" grupie w drugiej rundzie mistrzostw świata rozpocznie się w czwartek 7 grudnia. Meczem otwierającym dzień będzie rywalizacja Polek z Serbkami.

Dwa dni później prawdopodobnie najważniejsze spotkanie dla reprezentacji Polski, bo zagra z Danią. Gospodynie są jednymi z głównych kandydatek do medalu na tej imprezie. Rywalizację w drugiej rundzie Polki zakończą w poniedziałek starciem z Rumunią. W tabeli przed drugą rundą są za nimi ze względu na gorszy bilans bramkowy.

Dwie najlepsze reprezentacje z każdej z czterech grup drugiej rundy awansuje do ćwierćfinału. Relacje na żywo ze wszystkich na stronie Sport.pl.

Mecze Polek w drugiej rundzie mistrzostw świata piłkarek ręcznych:

  • czwartek, 7 grudnia, godz. 15:30: Serbia - Polska
  • sobota, 9 grudnia, godz. 20:30: Polska - Dania
  • poniedziałek, 11 grudnia, godz. 18:00: Polska - Rumunia

Tabela "polskiej" grupy przed startem drugiej rundy MŚ:

  1. Dania 4 punkty (+20)
  2. Niemcy 4 pkt. (+17)
  3. Rumunia 2 pkt. (-7)
  4. Polska 2 pkt. (-14)
  5. Japonia 0 pkt. (-3)
  6. Serbia 0 pkt. (-13)
Więcej o:
Copyright © Agora SA