Polki z awansem do drugiej rundy mistrzostw świata! Tak wygląda tabela [TABELA]

Reprezentantki Polski w ostatnim meczu fazy grupowej tegorocznego mundialu rozgrywanego w Danii, Norwegii i Szwecji przegrały z Niemkami. Biało-Czerwone były o wiele słabsze od naszych zachodnich sąsiadek. Mimo to dzięki wcześniejszym wynikom awansowały do drugiej fazy turnieju. Tam zagrają m.in. z Dunkami i Rumunkami. Tak wygląda tabela "polskiej grupy" na koniec fazy grupowej.

Poniedziałek 4 grudnia był dniem ostatecznych rozstrzygnięć w "polskiej grupie" na mistrzostwach świata w piłce ręcznej kobiet. W pierwszym spotkaniu Japonki rozgromiły aż 42:10 reprezentantki Iranu i przypieczętowały awans do kolejnej fazy. Warto dodać, że awans przysługuje trzem najlepszym zespołom z każdej z grup.

Zobacz wideo Legia Warszawa wyrzucona z pucharów? Najnowsze informacje

Piłka ręczna. Reprezentacja Polski z awansem do kolejnej fazy mistrzostw świata!

Polki na trwającym od niespełna tygodnia turnieju wygrały dwa pierwsze mecze - z Iranem (35:15) oraz z Japonią (32:30) i jeszcze przed starciem z Niemkami były pewne awansu do kolejnego etapu rywalizacji. Ostatecznie po poniedziałkowej porażce stało się jasne, że Biało-Czerwone zajmą drugie miejsce w grupie. Nasze zawodniczki zgromadziły cztery punkty (za każde zwycięstwo przypisuje się po dwa "oczka").

Oprócz Polek w kolejnej fazie z "naszej" grupy zagrają także Niemki i Japonki. Format rozgrywek jest dość nietypowy. W kolejnym etapie mistrzostw rywalizacja znów będzie toczyć się w grupach, tym razem w połączeniu z najlepszymi zespołami z sąsiednich grup. Polki będą rywalizować z trzema najlepszymi zespołami z grupy E - Danią, Rumunią i Serbią lub Chile. 

Tabela "polskiej" grupy po zakończeniu fazy grupowej na MŚ kobiet w piłce ręcznej (po 3 meczach):

  1. Niemcy - 6 pkt, 3 wygrane, 109:69
  2. Polska - 4 pkt, 2 wygrane, 1 porażka, 84:78
  3. Japonia - 2 pkt, 1 wygrana, 2 porażki, 102:73
  4. Iran - 0 pkt, 3 porażki, 47:122

Tabela grupy E:

  1. Dania - 2 mecze, 2 pkt, 1 wygrana, 1 porażka, 71:32
  2. Rumunia - 2 mecze, 2 pkt, 1 wygrana, 1 porażka, 81:47
  3. Serbia - 2 mecze, 0 pkt, 2 porażki, 49:62
  4. Chile - 2 mecze, 0 pkt, 2 porażki, 30:90

Warto również podkreślić, że Polki do rywalizacji w kolejnej fazie przystąpią z dwoma punktami wywalczonymi w bezpośrednim starciu z Japonią. Pierwszy mecz w drugiej rundzie Biało-Czerwone rozegrają w czwartek 7 grudnia. Relacja na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA