Piłka ręczna. Polska - Japonia. Kiedy mecz MŚ? Gdzie oglądać? [TRANSMISJA, WYNIKI NA ŻYWO]

Reprezentacja Polski udanie rozpoczęła mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet. W pierwszym meczu Polki rozprawiły się z bardzo słabymi Irankami i wygrały aż 35:15. Teraz czeka je drugi występ w fazie grupowej. Tym razem zagrają z Japonią. Mecz Polska - Japonia odbędzie się w sobotę 2 grudnia. Gdzie i o której godzinie oglądać mistrzostw świata? Transmisja na żywo, stream online, relacja, wynik.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet ma za sobą bardzo udaną inaugurację mistrzostw świata. W meczu z Iranem nie dość, że wygrała aż 20 punktami, to gole zdobywały nawet nasze bramkarki. Deklasacja nie była jednak żadną niespodzianką. Kadra Iranu jest jedną z najsłabszych na tym turnieju.

Zobacz wideo Thomas Thurnbichler wybrał skład na zawody w Lillehammer, a Harald Rodlauer wykazał gotowść do inauguracji sezonu skoczkiń

MŚ piłka ręczna. Polska - Japonia. Bardzo ważny mecz

Sobotnie rywalki reprezentantek Polski to jedna z najsilniejszych drużyn w Azji. Na zeszłorocznych mistrzostwach kontynentu Japonki zajęły drugie miejsce. Tak samo jak w poprzednich... czterech edycjach tych rozgrywek. Zawsze wyprzedzała je reprezentacja Korei Południowej, uważana za najlepszą w Azji. Tegoroczne mistrzostwa świata obie reprezentacje rozpoczęły podobnie - od minimalnej porażki. Japonki przegrały 30:31 z reprezentacją Niemiec, a Koreanki 29:30 z Austrią.

Wygrana z Japonią już teraz zagwarantowałaby Polkom awans do kolejnej fazy turnieju. Ten - biorąc pod uwagę, że w grupie znajduje się słabiutki Iran - i tak jest prawie pewien. Warto jednak walczyć o jak najlepszą lokatę. Od zajętego miejsca zależy kolejność meczów w następnym etapie, a punkty zdobyte w pierwszej fazie grupowej automatycznie przejdą też do kolejnej.

Piłka ręczna. Polska - Japonia. Kiedy mecz MŚ? Gdzie oglądać? [TRANSMISJA, WYNIKI NA ŻYWO]

Drugi występ Polak w fazie grupowej mistrzostw świata rozpocznie się w sobotę 2 grudnia o godzinie 20:30. Transmisję z meczu Polska - Japonia będzie można obejrzeć jedynie w internecie, za pośrednictwem platformy Viaplay. Zapraszamy też do śledzenia relacji z tego spotkania i wyników innych meczów na stronie Sport.pl, oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA