Wielka sensacja na MŚ piłkarek ręcznych. Zrobiły to pierwszy raz

Gigantyczna sensacja wydarzyła się na otwarcie piątkowych meczów mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet! Skazywany na pożarcie Senegal zremisował 22:22 (11:9) z Chorwacją, która jest brązowym medalistą ostatnich mistrzostw Europy. Co więcej, to zawodniczki z bałkańskiego kraju mogą się cieszyć, że w końcówce udało im się zremisować, gdyż piłkę meczową miały rywalki, które długo prowadziły.

Kilka dni temu rozpoczęły się mistrzostwa świata kobiet w piłce ręcznej. Swój inauguracyjny mecz na swoim koncie mają już Polki, które pokonały 35:15 reprezentantki Iranu, do przerwy prowadząc już różnicą dziesięciu bramek. W drugim meczu tej grupy Niemki pokonały Japonki 31:30 (18:17). Biało-Czerwone w drugiej kolejce zmierzą się w sobotę z Japonią. Początek meczu o godz. 20.30.

Zobacz wideo Dlaczego Hubert Hurkacz jest tak niedoceniany? "Ma pecha"

Sensacja na MŚ w piłce ręcznej! Totalny kopciuszek zaskoczył faworytki

Rywalizacja w innych grupach również jest ciekawa, a momentami nawet sensacyjna. W piątek jako pierwsze na parkiet hali w szwedzkim Göteborgu wyszły reprezentantki Chorwacji oraz Senegalu. Murowanymi faworytkami tej konfrontacji były Europejki - wszak są brązowymi medalistkami Euro 2020, a rywalki to kompletny kopciuszek.

Jednak w tej konfrontacji Dawida z Goliatem wydarzyło się coś nieprawdopodobnego. Gdy wybrzmiała syrena kończąca mecz, na tablicy wyników widniał rezultat 22:22! Co więcej, bardziej zadowolone mogły być z niego Chorwatki, które przegrywały w zasadzie cały mecz - konkretnie do 57. minuty. W ostatnich sekundach zawodniczka z Senegalu próbowała jeszcze zdobyć decydującą bramkę, ale jej rzut zatrzymała bramkarka rywalek.

Dla Senegalek to pierwszy punkt wywalczony w rywalizacji z europejską drużyną na mistrzostwach świata. Tym samym stały się trzecim po Angoli i Tunezji afrykańskim zespołem, który tego dokonał - zaznacza TVP Sport. W ostatnich 10 latach europejskie nacje w konfrontacji z Afrykankami zanotowały aż 60 zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki.

Pozostałe piątkowe wyniki na mistrzostwach świata w piłce ręcznej:

  • Chorwacja – Senegal 22:22 (9:11)
  • Szwecja – Chiny 36:24 (22:8)
  • Korea Południowa – Grenlandia 27:16 (15:6)
  • Austria – Norwegia 28:45 (12:21)
  • Rumunia – Chile 44:19 (25:6)
  • Dania – Serbia 25:21 (10:12)
  • Kazachstan – Brazylia 15:46 (5:25)
  • Hiszpania – Ukraina 32:20 (16:12)
Więcej o:
Copyright © Agora SA