Wisła Płock składa protest. Wylicza w nim sędziowskie błędy. Dokonała ich wyceny

Sensacyjna sytuacja w polskiej piłce ręcznej. SPR Wisła Płock wysłała "Przedsądowe wezwanie do złożenia wyjaśnień w ramach sportowych zasad sztuki sędziowania oraz zasad FAIR PLAY" do sędziów i obserwatora ZPRP niedzielnego meczu: Barlinek Industria Kielce - Orlen Wisła Płock, który zadecydował o mistrzostwie Polski.

W niedzielę piłkarze ręczni Barlinka Industrii Kielce po raz dwunasty z rzędu, a 20. w historii klubu zdobyli złoty medal mistrzostw Polski. Drużyna prowadzona przez trenera Talanta Dujszebajewa pokonała w ostatnim meczu sezonu Orlen Wisłę Płock 27:24 i wyprzedziła rywali w tabeli lepszym bilansem w dwumeczu (w Płocku gospodarze wygrali tylko dwoma golami - 29:27).

Zobacz wideo Deklasacja w Kielcach. Mistrz Polski w Final Four LM!

Kielce, 18.05.2023. Liga Mistrzów w piłce ręcznej: Barlinek Industria Kielce - Telekom Veszprem 31:27 Sukces Barlinka Industrii Kielce. Wielki powrót. "Zawsze się lubiliśmy"

Orlen Wisła Płock składa protest. "Liczba błędów sędziów to 34"

Płocczanie po zakończeniu spotkania mieli duże pretensje do decyzji sędziów. Pojedynek ten prowadził duet: Filip Fahner, Łukasz Kubis, a komisarzem zawodów był Mirosław Baum. Kilkanaście godzin po spotkaniu na Twitterze pojawiło się m.in. nagranie z ostatniej akcji spotkania, w której Alex Dujszebajew zrobił kroki, a mimo to gol został uznany.

Teraz SPR Wisła Płock wystosowała pismo "Przedsądowe wezwanie do złożenia wyjaśnień w ramach sportowych zasad sztuki sędziowania oraz zasad FAIR PLAY", który skierowany jest do sędziów niedzielnego meczu Filipa Fahnera i Łukasza Kubisa, oraz jednego z obserwatorów - Mirosława Bauma, który jest też przewodniczącym Kolegium Sędziów ZPRP. Obserwatorką tego meczu była też Joanna Brehmer, ale jej wśród adresatów pisma nie ma.

- Analiza szczegółowa przebiegu Spotkania Sportowego, wykonana przez 4 osoby, wskazuje na fakt, iż liczba decyzji błędnych sędziowskich podczas Spotkania Sportowego na niekorzyść drużyny przeciwnika, Barlinek Industria Kielce, wynosiła jedynie 6 (sześć), podczas gdy liczba decyzji błędnych sędziowskich podczas Spotkania Sportowego na niekorzyść drużyny SPR Wisła Płock to aż 34 (trzydzieści cztery) decyzje błędne. Stosunek na niekorzyść drużyny SPR Wisła Płock wynosi więc „niemal razy 6" (sześć razy więcej) więcej błędnych decyzji niekorzystnych niż dla drużyny przeciwnej, która finalnie została określona jako zwycięzca Spotkania Sportowego - czytamy w piśmie.

Całą treść pisma można zobaczyć w linku poniżej.

Orlen Wisła Płock i Barlinek Industria Kielce zagrają jeszcze w finale Pucharu Polski. Pojedynek ten odbędzie się w sobotę, 3 czerwca w Kaliszu. Początek o godz. 20.

Bramkarz zapewnia wygraną w ostatniej sekundzie meczu rzutem przez całe boisko W ostatniej sekundzie bramkarz wziął sprawy w swoje ręce. I wygrali! [WIDEO]

Barlinek Industria Kielce ma też jeszcze szansę na wygranie Ligi Mistrzów. W półfinałowym spotkaniu, w sobotę 17 czerwca na turnieju Final Four w Kolonii zmierzy się z francuskim PSG. W drugiej parze broniąca trofeum FC Barcelona zagra z niemieckim Magdeburgiem.

Więcej o: