Industria Kielce poznała rywala w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Będą ciężary

Industria Kielce poznała rywala w ćwierćfinale tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Aktualni mistrzowie Polski zmierzą z Telekomem Veszprem. Węgierski zespół po raz drugi pokonał w 1/8 finału Pick Szeged 38:33 i pewnie zameldował się w najlepszej ósemce Europy.

Industria Kielce od kilku miesięcy zmaga się z dużymi kłopotami finansowymi. Zawodnicy nadal jednak grają i walczą o najwyższe cele zarówno w rozgrywkach krajowych jak i europejskich. W fazie grupowej tegorocznej Ligi Mistrzów zajęli drugie miejsce w grupie B, ustępując jedynie FC Barcelonie. Taki rezultat zagwarantował im bezpośredni awans do ćwierćfinału. Właśnie poznali rywala, z którym zmierzą się w kolejnym etapie.

Zobacz wideo Szymon Kołecki typuje starcie Artura Szpilki z Mariuszem Pudzianowskim. "Szanse 65 proc. do 35"

Industria Kielce poznała rywala w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Zmierzy się z Telekomem Veszprem

W ćwierćfinale naprzeciwko kieleckiego klubu stanie Telekom Veszprem. Wicemistrzowie Węgier awansowali do fazy play-offów, zajmując trzecie miejsce w grupie A, przegrywając rywalizację jedynie z PSG oraz Magdeburgiem. W 1/8 finału zmierzyli się z odwiecznym rywalem Pick Szeged i trzeba przyznać, że nie dali mu zbyt dużych szans. W pierwszym spotkaniu rozgromili aktualnych mistrzów węgierskiego kraju 36:23, natomiast w czwartek ponownie udowodnili swoją wyższość, wygrywając 38:33.

Luis Enrique mógł poprowadzić reprezentację Polski. Luis Enrique mógł poprowadzić reprezentację Polski. "To potwierdzone"

Industria w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów na 14 spotkań przegrała tylko trzy. Dwukrotnie musiała uznać wyższość FC Barcelony i raz niemieckiego Kiel. Polski klub zdobył 22 punkty i nad trzecim w grupie zespołem Nantes miał przewagę aż siedmiu punktów.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Oba spotkania pomiędzy Industrią a Telekomem zostaną rozegrane w maju. Do tej pory zdecydowanie lepiej w bezpośrednich konfrontacjach radzą sobie szczypiorniści z Węgier. Na 18 rozegranych meczów aż 11 padało ich łupem.

Jakub Wawrzyniak i Ewa Piątkowska "Reprezentacja powinna zostać rozwiązana". Wawrzyniak reaguje na słowa Piątkowskiej

O wyeliminowanym przez Veszprem zespole zrobiło się głośno w ostatnich dniach, kiedy wypłynęła informacja, że Szeged chce wykorzystać problemy finansowe Industrii i sprowadzić do siebie aż pięciu szczypiornistów oraz trenera Tałanta Dujszebajewa.

Więcej o: