To już koniec polskiej potęgi? Nadchodzi rozbiórka mistrzów Polski. Niepokojące doniesienia mediów

Węgierski Pick Szeged wykorzysta problemy finansowe Industrii Kielce, by wydatnie wzmocnić skład. Poza trenerem Tałantem Dujszebajewem i jego synami (Danielem i Alexem) do klubu dołączy trzech Francuzów: Nicolas Tournat, Dylan Nahi i Benoit Kounkoud - informuje Eurosport. Wiele też wskazuje na to, że karierę na Węgrzech będzie kontynuował Andreas Wolff.

Industria Kielce zmaga się z problemami finansowymi od listopada 2022 roku, gdy browar Van Pur, właściciel marki Łomża rozwiązał umowę z klubem. Przez to mistrzowie Polski stracili aż 10 mln złotych, co stanowiło 40 proc. ich budżetu. Tylko ekspresowe podpisanie umowy z potężnym sponsorem mogłoby uratować Industrię od rozbiórki, która jest nieunikniona. Już odszedł Nedim Remili, który dołączył do węgierskiego Telekomu Veszprem. A to być może dopiero początek.

Zobacz wideo "Polski Thomas Mueller". Lewandowski wreszcie będzie miał partnera

Rozbiórka Industrii Kielce. Pick Szeged sprowadzi trenera Dujszebajewa i pięciu zawodników kielczan. Pierwsze komunikaty jeszcze w tym tygodniu

Węgierski oddział Eurosportu informuje, że Pick Szeged ma wykorzystać sytuację finansową Industrii Kielce, by wydatnie wzmocnić zespół w końcowej części sezonu. Elementem rozbiórki będzie też odejście trenera Tałanta Dujszebajewa, który ma zastąpić Juana Carlosa Pastora, odchodzącego z węgierskiego klubu po dekadzie. Informacje o odejściu Dujszebajewa pojawiały się już w styczniu tego roku. Nowy szkoleniowiec miałby zostać przedstawiony jeszcze w tym tygodniu (prawdopodobnie w piątek), tak jak sześciu nowych zawodników.

Eurosport pisze w artykule, że do Picku Szeged wraz z trenerem Tałantem Dujszebajewem przejdą jego synowie (Daniel i Alex), a także trzech Francuzów: Nicolas Tournat (kołowy), Dylan Nahi i Benoit Kounkoud (skrzydłowi). Cała szóstka ma podpisać trzyletnie kontrakty, ważne do lata 2026 roku. Niewykluczone, że karierę na Węgrzech będzie kontynuować też Andreas Wolff. Niemiecki bramkarz miałby dołączyć do Telekomu Veszprem, gdzie zastąpiłby Vladimira Cuparę, odchodzącego do Dinama Bukareszt.

Skąd taka wyprzedaż przed końcem sezonu? Eurosport podkreśla, że klub potrzebuje około trzech mln złotych, by dokończyć zmagania w lidze i w europejskich pucharach. "Zarząd podjął decyzję o kontynuowaniu uczestnictwa w rozgrywkach krajowych oraz europejskich do końca sezonu 2022/2023 w możliwie najsilniejszym składzie personalnym, który jest uzależniony od sfinalizowania rozmów sponsoringowych" - pisała Industria 31 stycznia w oficjalnym komunikacie.

Industria Kielce zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Telekomem Veszprem, a decydujące mecze o Final Four odbędą się 10 i 18 maja. Zespół prowadzony przez Tałanta Dujszebajewa zajmuje drugie miejsce w PGNiG Superlidze z 57 punktami po 20 meczach. Liderem, a zarazem jedynym niepokonanym zespołem w lidze, jest Orlen Wisła Płock.

Więcej o: