Gwiazdor na wylocie z FC Barcelony. Przed laty rządził w Polsce

Luka Cindrić, jeden z najlepszych rozgrywających świata, były zawodnik Industrii Kielce, znalazł się na wylocie z FC Barcelony - pisze hiszpański "Sport".

Z jednej strony może to dziwić, że FC Barcelona rozstaje się z jednym ze swoich najlepszych zawodników, czołowym rozgrywającym świata. Z drugiej jednak strony Luka Cindrić ma słaby obecny sezon i często narzeka na problemy zdrowotne. Z tego powodu opuścił sporo spotkań. W dodatku Chorwat zarabia ok. 750 tysięcy euro za sezon, a FC Barcelona ma małe problemy finansowe i szuka oszczędności. Zejście z jego pensji może odciążyć nieco budżet hiszpańskiego klubu. Przypomnijmy, że w tym sezonie na taki sam krok znalazła się Industria Kielce, która sprzedała do Telekomu Veszprem Francuza Nedima Remiliego, mającego jedną z najwyższych pensji w zespole.

Zobacz wideo MŚ w piłce ręcznej. Arkadiusz Moryto po meczu z Arabią: Nie rozmawiajmy już o stylu

Orlen Wisła Płock - SC Magdeburg 25:24 (14:10) Wisła Płock o krok od zwycięstwa w LM. Kapitalna pogoń w drugiej połowie

Gwiazda na wylocie z FC Barcelony. Wcześniej grał w Polsce

Według informacji hiszpańskiego dziennika "Sport" prezesi FC Barcelony podjęli już ostateczną decyzję o rozstaniu z Cindriciem po zakończeniu tego sezonu. Poinformowali już o tym samego zawodnika, który może sobie już szukać nowego pracodawcy. Cindrić do Dumy Katalonii trafił w czerwcu 2019 roku za około milion euro z Industrii Kielce. Transfer do tego klubu, jak podkreślał, był jego wielkim marzeniem. Do dziś w Kielcach nie mogą wybaczyć mu, że odszedł z drużyny mistrzów Polski. Chorwat z FC Barceloną związał się wtedy czteroletnim kontraktem, a potem przedłużył go jeszcze do czerwca 2025 roku. Wiadomo już, że go nie wypełni.

FC Barcelona spokojnie bez Cindricia powinna sobie poradzić. Na środku rozegrania mogą grać bowiem: reprezentant Słowenii, wielki talent Domen Makuc, a do klubu przyjdzie Hiszpan Pol Valera. W dodatku na tej pozycji mogą występować prawi rozgrywający: Francuzi Melvyn Richardson i Dika Mem oraz słoweński prawoskrzydłowy Blaz Janc.

Gdzie trafi Cindrić? Według informacji chorwackiego portalu 24sata.hr Cindrić jego nowym pracodawcą może zostać węgierski gigant, wciąż marzący o wygraniu Ligi Mistrzów - Telekom Veszprem.

Szok w LM piłkarzy ręcznych. Demolka do przerwy. Industria Kielce już zna rywala Szok w LM piłkarzy ręcznych. Demolka do przerwy. Industria Kielce już zna rywala

FC Barcelona wygrała rywalizację w grupie B Ligi Mistrzów w tym sezonie. W 14 spotkaniach zdobyła 27 punktów, pięć więcej od wicelidera - Industrii Kielce. W ćwierćfinale rozgrywek FC Barcelona zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu: Aalborg Handball - GOG. 

Więcej o: