Związek wybrał trenera dla reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Tymczasowego

Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował, że Bartosz Jurecki poprowadzi reprezentację Polski w marcowych meczach eliminacji do mistrzostw Europy z Francją. Jurecki zastąpi Patryka Rombla, z którym Związek nie przedłużył kontraktu.

W poniedziałek stało się faktem, że Patryk Rombel po czterech latach pracy nie będzie już selekcjonerem polskich piłkarzy ręcznych. Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu z dotychczasowym szkoleniowcem, a można się spodziewać, że głównym tego powodem była postawa Polaków na ostatnich mistrzostwach świata w Polsce i Szwecji, gdzie Biało-Czerwoni zajęli dopiero 15. miejsce. 

Zobacz wideo Najważniejsze postanowienie sądu ws. Lewandowski - Kucharski

Wciąż nie wiadomo, kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji po Patryku Romblu. Jednak już za miesiąc polskich szczypiornistów czekają ważne mecze eliminacji do mistrzostw Europy z Francją. 8 marca Polacy zmierzą się z wicemistrzami świata w Gdańsku, a trzy dni później zostanie rozegrane drugie spotkanie obu zespołów we Francji.

Jako że w polskiej grupie znajdują się także słabe reprezentacje Włoch i Łotwy, a do mistrzostw zakwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy i cztery z ośmiu z trzecich miejsc, Biało-Czerwoni nie powinni mieć większych problemów z awansem. 

Bartosz Jurecki tymczasowym selekcjonerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych

We wtorek Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował, że w meczach z Francją reprezentację poprowadzi dotychczasowy asystent Patryka Rombla i były znakomity reprezentant Polski - Bartosz Jurecki

Jurecki aktualnie jest trenerem Piotrkowianina Piotrków Trybunalski - klubu, w którym występuje objawienie MŚ w polskim zespole, czyli Piotr Jędraszczyk. Od lata 44-latek, który trenował także Azoty Puławy, ma z kolei przejąć Gwardię Opole. 

Jako zawodnik Bartosz Jurecki był członkiem zespołu Bogdana Wenty, który w 2007 roku sięgnął po wicemistrzostwo świata, a dwa lata później po brązowy medal. Były piłkarz ręczny niemieckiego Magdeburga brąz z reprezentacją wywalczył również w 2015 roku, gdy kadrę prowadził Michael Biegler. W drużynie narodowej Jurecki zaliczył 234 występy, w których rzucił 729 bramek.

W związku z przesunięciem Jureckiego do roli tymczasowego selekcjonera, do sztabu kadry zostanie dołączony Michał Skórski. Głównymi kandydatami do przejęcia funkcji trenera reprezentacji na stałe są z kolei inni byli członkowie wicemistrzowskiej drużyny Wenty - Marcin Lijewski i Rafał Kuptel.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.