Co dalej z trenerem reprezentacji Polski? Najnowsze wieści ws. Rombla

6 lutego dojdzie do spotkania władz Związku Piłki Ręcznej w Polsce z Patrykiem Romblem - w rozmowie z portalem Interia.pl zdradził Sławomir Szmal. Dopiero po nim wyjaśni się przyszłość selekcjonera naszej kadry.

Nie udały się Polakom mistrzostwa świata w piłce ręcznej, które współorganizowaliśmy ze Szwecją. Marzeniem drużyny Patryka Rombla był awans do ćwierćfinału, jednak już po pierwszej fazie grupowej wiedzieliśmy, że osiągnięcie tego celu będzie niemal niemożliwe.

Zobacz wideo Paweł Fajdek zwrócił się do Marcina Najmana: Jesteś karykaturą sportowca... tak nisko jeszcze nie upadłem

W pierwszej części turnieju Polacy przegrali z Francją (24:26) oraz Słowenią (23:32), przez co do kolejnej fazy awansowali bez punktu. Awansowali, bo w ostatniej kolejce pokonali Arabię Saudyjską (27:24).

Jarosław 'pashaBiceps' Jarząbkowski i Michał 'Owca' Owczarzak"PashaBiceps" staje się gwiazdą freak fightów. "Znamy już przeciwnika"

Drugą fazę turnieju zaczęliśmy od porażki z Hiszpanią (23:27), przez co definitywnie straciliśmy szanse na awans do ćwierćfinału i jednocześnie na igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 r. Kolejne zwycięstwa na z Czarnogórą (27:20) oraz Iranem (26:22) nie miały już dla nas żadnego znaczenia.

Szmal o przyszłości Romba

W związku z nieosiągnięciem celu pod znakiem zapytania stanęła przyszłość selekcjonera naszej kadry. W rozmowie z portalem Interia.pl na ten temat wypowiedział się były bramkarz naszej kadry, obecnie wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce - Sławomir Szmal.

- To jest jeszcze gorący temat. Spotkanie z trenerem mamy umówione na 6 lutego. Będziemy analizować mistrzostwa i decyzje będą podejmowane w późniejszym czasie - powiedział Szmal.

Bramkarz Argentyny doigrał się. Możliwa zmiana w przepisach piłki nożnejBramkarz Argentyny doigrał się. Możliwa zmiana w przepisach piłki nożnej

- To jest naprawdę gorący temat. Czytając artykuły w mediach, widzę, że jest zainteresowanie funkcją selekcjonera reprezentacji Polski. Ale więcej na ten temat nie chciałbym się wypowiadać. Jest on do decyzji prezesa ZPRP - dodał.

Rombel pracował z kadrą od lutego 2019 r. Mistrzostwa świata w Polsce i Szwecji były jego głównym celem przygotowań. W zeszłym roku Rombel poprowadził kadrę na mistrzostwach Europy, na których nasza drużyna zajęła 12. miejsce.

Więcej o: