Norwegowie byli o włos od półfinału MŚ. Niewiarygodne, że dali sobie wydrzeć awans [WIDEO]

Reprezentanci Hiszpanii pokonali po dwóch dogrywkach 35:34 Norwegów i awansowali do półfinału mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn. Skandynawowie mieli doskonałą szansę, by zakończyć spotkanie w regulaminowym czasie gry, ale nie zdołali jej wykorzystać.

W środę 25 stycznia odbyły się ćwierćfinały mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zawodnicy Hiszpanii i Norwegii stworzyli w Ergo Arenie emocjonujące widowisko, a do rozstrzygnięcia losów zwycięstwa potrzebne były aż dwie dogrywki. Ostatecznie z triumfu 35:34 cieszyli się Hiszpanie. Rywale mają czego żałować, bo mogli zakończyć mecz w regulaminowym czasie gry.

Zobacz wideo Powrót Króla! Tak powitany został Messi na treningu PSG

MŚ w piłce ręcznej: Norwegowie wypuścili z rąk półfinał imprezy

Na 19 sekund przed końcem meczu Norwegowie prowadzili 25:24 i mieli okazję, by przypieczętować zwycięstwo kolejną bramką. Hiszpanie skutecznie utrudniali im przeprowadzenie akcji. Prowadzący długo podawali piłkę i w efekcie sędziowie postanowili im ją odebrać. Rywale znakomicie wykorzystali pozostałe 5 sekund spotkania i przeprowadzili szybką, skuteczną akcję. Bramkę na wyrównanie i dogrywkę strzelił Daniel Dujszebajew.

Po pierwszej dogrywce na tablicy wyników był remis 29:29. Losy zwycięstwa rozstrzygnął dopiero drugi dodatkowy czas. Bohaterem Hiszpanów ponownie został Daniel Dujszebajew, który na 48 sekund przed końcem zdobył trafienie na 35:34. Choć szansę na wyrównanie miał jeszcze Kristian Bjornsen, Norweg został zatrzymany przez Gonzalo Pereza de Vargasa.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Tałant DujszebajewOstatnia szansa legendarnego polskiego klubu na przetrwanie. Pięć kluczowych dni

Hiszpanie w półfinale zmierzą się z Duńczykami. Obrońcy tytułu pewnie pokonali 40:23 reprezentację Węgier, notując 26 zwycięstwo z rzędu na mistrzostwach świata. Mecz o finał odbędzie się w piątek 27 stycznia o godzinie 18:00. Drugiego finalistę wyłoni starcie współgospodarzy imprezy Szwedów z Francuzami. To starcie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Więcej o: