Kuriozalne zdarzenie podczas meczu MŚ. Poważnej kontuzji doznał... sędzia

Do nietypowego zdarzenia doszło w pierwszej połowie meczu Francja - Iran na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych. Parkiet musiał opuścić kontuzjowany sędzia. Mistrzowie olimpijscy wygrali 41:29.

Była piętnasta minuta meczu polskiej grupy: Francja - Iran. Wtedy pojedynek został przerwany na kilka minut. Sędziowie z Bośni i Hercegowiny, bracia Dino i Amar Konjicanin podeszli blisko monitora, gdzie jest przeprowadzana weryfikacja. Zawodnicy obu drużyn byli zdziwieni i nie wiedzieli, co się dzieje. Wydawało się, że będzie sprawdzana jakaś sytuacja na parkiecie. Nic z tego. Okazało się, że jeden z sędziów doznał kontuzji. Pokazał, że nie jest w stanie dalej prowadzić spotkania i po chwili opuścił parkiet. Widać było, że narzeka na uraz nogi, bo wyraźnie kulał i szedł wolno.

Zobacz wideo MŚ w piłce ręcznej. Arkadiusz Moryto po meczu z Arabią: Nie rozmawiajmy już o stylu

Nietypowa kontuzja w meczu Francja - Iran

W momencie, gdy sędzia opuszczał parkiet i szedł w stronę szatni, to przybijał piątki z zawodnikami rezerwowymi z Iranu. Publiczność też nagrodziła go brawami. Duet arbitrów został zastąpiony przez chorwacką parę: Matija Gubica i Boris Milosević.

Po pierwszej połowie mistrzowie olimpijscy grający bez dwóch kluczowych rozgrywających: Dika Mema i Nikoli Karabaticia, grali przeciętnie i prowadzili tylko 18:14. W drugiej części zagrali lepiej i wygrali ostatecznie 41:29. Francuzi są już pewni awansu do ćwierćfinału mistrzostw świata.

W piątek ostatni mecz tej grupy - o godz. 20.30: Polska - Czarnogóra. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Tabela grupy 1:

  1. Francja 4 mecze 8 punktów bilans bramkowy 137:108
  2. Hiszpania 4 8 123:96
  3. Słowenia 4 4 127:110
  4. Czarnogóra 3 2 83:96
  5. Polska 3 0 70:85
  6. Iran 4 0 103:148
Więcej o: