Skandal na MŚ piłkarzy ręcznych. Skorupie włączył się "tryb Suareza" [WIDEO]

Do skandalicznej sytuacji doszło na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych rozgrywanych w Polsce i Szwecji. Zawodnik z USA, zachował się niczym słynny piłkarz Luis Suarez i ugryzł rywala w rękę w przegranym meczu z Bahrajnem 27:32.
Zobacz wideo MŚ w piłce ręcznej. Arkadiusz Moryto po meczu z Arabią: Nie rozmawiajmy już o stylu

Była 40. minuta mecz Bahrajn - USA w drugiej fazie grupy 4. Bahrajn prowadził 21:19 i był w ataku pozycyjnym. Husain Alsayyad, rozgrywający Bahrajnu, najskuteczniejszy zawodnik meczu (skuteczność 11/13!) zrobił indywidualną akcję, ale zatrzymał go obrońca Paul Skorupa. Husain Alsayyad od razu jednak reklamował do sędziów, że został ugryziony w rękę. Duet arbitrów: bracia Karim and Raouf Gasmi zdecydowali się obejrzeć powtórkę sytuacji. Po skorzystaniu z wideoweryfikacji, uznali, że rzeczywiście tak było. Paul Skorupa otrzymał niebieską kartkę! Oznacza to, że będzie wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec zawodnika i może zostać wykluczony na kolejny mecz, 21 stycznia z Danią.

Amerykanin zachował się niczym Luis Suarez - słynny urugwajski piłkarzy, który podczas MŚ w 2014 r. ugryzł Włocha Giorgio Chielliniego. Winowajca został później ukarany czterema miesiącami bezwzględnej dyskwalifikacji.

Amerykanin dziwnie się bronił po meczu

Pochodzący z Niemiec Skorupa bronił się po zakończeniu spotkania. - Broniłem się głową, ale nigdy bym nie ugryzł przeciwnika. Widać, że jego ramię jest trochę czerwone, ale to chyba zrobiła tylko moja głowa tłumaczył się dziwnie dla "DR Sporten".

- Nie wiem, co się stało, jak to możliwe. Przyszliśmy grać w piłkę ręczną, a on chyba próbował mnie ugryźć w ramię. Myślę, że próbował mnie zdenerwować, ale nie zadziałało - skomentował Alsayyad.

Bahrajn po trzech meczach ma cztery punkty w grupie 4. Do prowadzącego Egiptu traci dwa, a do Danii jeden punkt. USA po trzech spotkaniach z zerem zajmuje ostatnie miejsce.

W piątek rozpocznie się dziesiąty dzień mistrzostw świata. O godz. 20.30 Polska zmierzy się z Czarnogórą. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Pozostałe piątkowe mecze to: hit Słowenia - Hiszpania, Wyspy Zielonego Przylądka - Portugalia (oba o godz. 15.30), Brazylia - Węgry, Iran - Francja (oba o godz. 18) i Islandia - Szwecja (godz. 20.30).

Więcej o: