Emocjonalny wpis Tomasza Gębali. "Byłaś ze mną córeczko"

Tomasz Gębala, reprezentant Polski w piłce ręcznej, opublikował emocjonalny wpis w serwisie Instagram. Zawodnik pozował do zdjęcia wraz z córką, która kibicowała mu podczas pierwszego meczu mistrzostw świata z Francją.

Tomasz Gębala na co dzień jest zawodnikiem Łomży Industrii Kielce, z którą w 2021 i 2022 roku zdobywał mistrzostwo Polski. W reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata rozegrał 44 spotkania, w których zdobył 134 gole. Lewy rozgrywający wystąpił w pierwszym meczu polsko-szwedzkiego turnieju przeciwko Francji, a w piątek opublikował w mediach społecznościowych emocjonalny wpis. 

Zobacz wideo Kamil Stoch ocenia: Było super, magicznie. Bardzo czekałem

Tomasz Gębala pozuje do zdjęcia z córką. "Odleciałem, a ty byłaś ze mną"

W środę reprezentacja Polski uległa reprezentacji Francji 24:26 w meczu otwarcia mistrzostw świata w piłce ręcznej. Spotkanie rozegrano w katowickim Spodku, więc drużynę narodową wpierało około dziewięć tysięcy polskich kibiców. Wśród nich byli również bliscy zawodników, co potwierdza zdjęcie Tomasza Gębali w serwisie Instagram. Zawodnik do fotografii pozował wraz z córką. 

"Wczoraj odleciałem z całym spodkiem, a Ty byłaś w nim ze mną, Córeczko" - napisał zawodnik, dla którego to pierwsze mistrzostwa świata w karierze. Z pewnością obecność rodziny i najbliższych w takim ważnym momencie kariery miałby dla niego szczególne znacznie.

 

Zdjęcie skomentowała m.in. żona zawodnika - Małgorzata Zawadzka-Gębala, która napisała "Kocham najmocniej". Inni internauci zachwycali się fotografią i przekonywali, że córka to "najlepsze możliwe wsparcie" dla lewego rozgrywającego. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W spotkaniu z Francją Tomasz Gębala nie zdobył ani jednej bramki. W przegranym drugim meczu ze Słowenią trafiał raz. W reprezentacji Polski gra również jego brat Maciej, który jest zawodnikiem niemieckiego SC DHfK Lipsk. 

Więcej o: