Wiadomo, kto pokaże MŚ w piłce ręcznej, których gospodarzem jest Polska

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. Przyszłoroczny czempionat zorganizują Polska i Szwecja, a mecze mundialu będzie można obejrzeć na platformie Viaplay.

Już w styczniu rozpocznie się walka o mistrzostwo świata w piłce ręcznej mężczyzn. Jednym z gospodarzy mundialu będzie Polska, która zorganizuje imprezę wspólnie ze Szwecją. W rywalizacji udział wezmą 32 drużyny. A miejscem, w którym będzie można śledzić zmagania szczypiornistów, będzie platforma Viaplay.

Zobacz wideo Robert Lewandowski wyszedł do dziennikarzy i powiedział: To boli

Przyszłoroczne mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn w Polsce i Szwecji w Viaplay

- NOWE PRAWA W VIAPLAY. W ramach podpisanego porozumienia już w styczniu 2023 roku Viaplay pokaże mistrzostwa świata mężczyzn, których gospodarzami będą Polska i Szwecja! Viaplay pozyskało prawa do pokazywania zawodów pod egidą IHF do 2031 roku! - czytamy w komunikacie na Twitterze.

Osiągnięte porozumienie oznacza, że na platformie będą dostępne również transmisje z najbliższych imprez mistrzowskich w piłce ręcznej. Kibice szczypiorniaka będą mogli tym samym oglądać między innymi zmagania w przyszłorocznym mundialu kobiet, który zorganizują Dania, Norwegia i Szwecja. Polki, po zajęciu dopiero 13. miejsca w tegorocznych mistrzostwach Europy, o awans na czempionat globu powalczą w turnieju kwalifikacyjnym.

Niewykluczone, że tak jak w przypadku ostatnich MŚ w 2021 roku mecze reprezentacji Polski będą dostępne też na antenie Telewizji Polskiej. Stacja zdecydowała się na ten ruch dopiero od drugiej rundy zmagań. Do tego nasi kibice mogli oglądać tylko starcia Biało-Czerwonych. Wszystkie mecz dostępne były za to na kanale "IHF - Competitions" na YouTube. Wywalczonego w 2021 roku tytułu będą bronić Duńczycy. Drugie miejsce podczas mundialu w Egipcie zajęli Szwedzi, a podium uzupełnili Hiszpanie. Polacy zakończyli rywalizację na 13. lokacie.

Przyszłoroczne mistrzostwa świata mężczyzn zostaną rozegrane w dniach 11-29 stycznia. W meczu otwarcia Polacy zmierzą się w katowickim Spodku z Francuzami. Zawodnicy Patryka Rombla będą rywalizować w grupie B, w której zagrają również z Arabią Saudyjską i Słowenią. Awans do fazy zasadniczej wywalczą trzy najlepsze drużyny z każdej z grup.

Kielce, 24.11.2022. Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: Łomża Industria Kielce - Elverum Handball 37:33Łomża Kielce idzie jak burza w LM. Barcelona coraz bliżej. Wisła w cieniu rywali

Więcej o: