10 sekund i dwóch zawodników zdecydowało o wyniku. Thriller w LM [WIDEO]

Niesamowitych emocji doświadczyli kibice podczas meczu Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Węgierska drużyna Telekom Veszprem wygrała 31:30 z GOG po fenomenalnej końcówce.

Trwa faza grupowa Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Choć polskie kluby grają w tym tygodniu w czwartek, to już w środę rozegrano część spotkań. Niespodziewanie wyjątkowo ciekawy był mecz pomiędzy liderem grupy A Veszpremem, a drużyną GOG z Danii. 

Zobacz wideo Mundial. 18-karatowy skarb już w Polsce. Mogą go dotknąć dwie osoby

Niesamowita końcówka

Faworyt był jeden - Telekom Veszprem, który przed tym spotkaniem miał trzy zwycięstwa na koncie. GOG z kolei wygrało tylko jedno z trzech spotkań PPD Zagrzeb. Outsider grał jednak nadspodziewanie dobrze i nie pozwalał na to, aby Węgrzy rozkręcili się. W drugiej połowie żadna z drużyn nie prowadziła więcej niż jednym punktem. O zwycięstwie decydowała końcówka. 

Na 10 sekund przed końcem był remis 30:30. Akcję prowadzili Węgrzy. W końcu Petar Nenadić zdecydował się mocno rzucić i trafił. Gracze przeciwnej drużyny rzucili się jak najszybciej do odrabiania strat. Udało im się nawet doprowadzić do klarownej sytuacji i oddać strzał, ale... fantastycznym refleksem popisał się bramkarz Telekomu Rodrigo Corrales, który uratował zespół przed remisem. Ostateczny rezultat wyniósł 31:30 dla Veszpremu. Całą akcję można zobaczyć poniżej.

Veszprem jest liderem i ma na koncie osiem punktów, natomiast GOG jest szóste z trzema punktami na koncie.  W następnej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych drużyna Telekomu Veszprem zmierzy się SC Magdeburgiem, a starcie zapowiada się niezwykle ciekawie, ze względu na fakt, że obie ekipy dzielą 4 pkt w tabeli. Ta różnica może się jednak zmniejszyć, bowiem Niemcy dopiero w czwartek rozegrają swoje zaległe spotkanie. Natomiast GOG zmierzy się na wyjeździe z Porto.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.