Polska zbroi się na MŚ. Selekcjoner nie zamyka drogi. "Czekam"

Zostały już ostatnie dni do zgrupowania reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Selekcjoner wybrał 35 zawodników, ale to nie oznacza, że wstęp do kadry jest zakazany. - Czekam na ustabilizowanie formy przez młodych i przede wszystkim coraz lepszą grę w obronie - powiedział Patryk Rombel w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

9 października rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej, w trakcie którego rozegrane zostaną dwa mecze eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Biało-Czerwoni najpierw zagrają z Włochami (13 października) i trzy dni później z Łotwą. Będą to jedne z ostatnich spotkań przed mistrzostwami świata, które czekają nas już w styczniu przyszłego roku.

Zobacz wideo To będzie napędzać w Wiśle kolejne problemy. Zmiana trenera nie wystarczy

Reprezentacja Polski do MŚ. Kadra już wybrana, ale nie ma zamkniętej drogi

Selekcjoner i sztab mają więc ostatnie miesiące, by przygotować kadrę pod to wydarzenie. Patryk Rombel zapowiedział, że w czasie jego pracy lista nazwisk branych przez niego pod uwagę zmniejszyła się do około 35, ale to nie wszystko. - Nie jest tak, że nie można do niej wskoczyć, co pokazał choćby Ariel Pietrasik, który wypromował się bardzo dobrymi występami najpierw w Luksemburgu, a potem w Szwajcarii - powiedział Rombel w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dziennikarz rozmawiający z selekcjonerem dopytał o innych, młodych szczypiornistów. Jako przykład posłużyli Jakub Będzikowski i Andrzej Widomski, którzy grają na środku i prawym rozegraniu, czyli niezbyt mocno u nas obsadzonych pozycjach.

Absolutna sensacja LM. 9 pkt na 9, 7:0. Historyczny awans bliskoAbsolutna sensacja LM. 9 pkt na 9, 7:0. Historyczny awans blisko

- Obaj dostali już szansę debiutu w reprezentacji. Wiem o nich bardzo dużo, śledzę ich karierę od kilku lat. To młodzi zawodnicy, którzy potrzebują dużo grać. Na razie ich dyspozycja faluje, a kadra to jednak wyższa półka niż liga. Czekam na ustabilizowanie przez nich formy i przede wszystkim coraz lepszą grę w obronie - odpowiedział selekcjoner. 

Wszystko wskazuje więc na to, że droga do drużyny narodowej pozostaje otwarta, a trener Rombel rozważy każdą możliwość, pod warunkiem że poprawi ona grę całego zespołu. Najbliższe zgrupowanie rozpocznie się w Katowicach. Kolejne planowane jest na listopad, ale nie wiadomo jeszcze, czy uda się ten pomysł zrealizować. - Jest wtedy tydzień bez meczów Champions League, nasza PGNiG Superliga też stara się pomagać kadrze i wstrzymała jedną kolejkę. Raczej będą to jednak treningi w krajowym gronie, choć pracujemy nad tym, aby dołączyło także kilku zawodników z klubów zagranicznych - podkreślił selekcjoner.

Następnie kolejne spotkanie kadry w połowie grudnia w Cetniewie, a w okresie międzyświątecznym turniej 4Nations Cup. Zgrupowanie na MŚ w piłce ręcznej mężczyzn rozpocznie się 2 stycznia. Dwa dni później rozegrany zostanie mecz towarzyski z Belgią (4 stycznia), a 6 stycznia drugi z Iranem. Terminarz Polaków na mecze fazy grupowej MŚ wygląda następująco:

  • 11.01 - Francja vs Polska,
  • 14.01 - Polska vs Słowenia,
  • 16.01 - Polska vs Arabia Saudyjska.

Do fazy play-off awansują trzy najlepsze drużyny z każdej grupy. Najgorszy zespół spada do tzw. drabinki przegranych, gdzie walczy o niższe miejsca.

Pudzianowski i Chalidow/Boooooom! Chalidow kontra Pudzianowski na KSW. Rekordowe pieniądze

Więcej o: