Po akcji Dujszebajewa "dodali" nowy wyraz w słowniku [WIDEO]

Alex Dujszebajew ponownie zaimponował działaczom Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Akcja rozgrywającego Łomży Industrii Kielce z meczu z Aalborgiem została wyróżniona przez oficjalny profil EHF na Twitterze. "Słowniki w Hiszpanii właśnie dodały nowy antonim dla zawiśnięcia" - napisano żartobliwie.

Łomża Industria Kielce w środowy wieczór rozgrywała swoje trzecie spotkanie w tej edycji Ligi Mistrzów. Po wygranej z Nantes i porażce z FC Barceloną, podopieczni Talanta Dujszebajewa znów wkroczyli na zwycięską ścieżkę. Wygrali z Aalborgiem na wyjeździe 30:28. Szczególne powody do zadowolenia może mieć także syn trenera - Alex. Rozgrywający popisał się kapitalną akcją, którą doceniła EHF.

Cudowna akcja Dujszebajewa. "Odbiera piłkę i bang!"

Profil Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej udostępnił nagranie, na którym widać jak wielkimi umiejętnościami dysponuje reprezentant Hiszpanii. Akcja miała miejsce pod koniec pierwszej połowy. Dujszebajew otrzymał piłkę od Igora Karcicia i bez zastanowienia posłał potężną bombę w samo okienko. Bramkarz duńskiej ekipy nie miał żadnych szans. W tamtym momencie Łomża Kielce wyrównała stan rywalizacji na 11:11. Nagranie poniżej.

Twitterowy profil EHF opatrzył wideo wymownym komentarzem. - Słowniki w Hiszpanii właśnie dodały nowy antonim dla słowa "zawiśnięcie". Odbiera piłkę i bang! - napisano. Rzeczywiście, Dujszebajew od początku wiedział, co zamierzał zrobić i perfekcyjnie wykonał swój plan.

EHF pod wrażeniem Dujszebajewa. Wyróżniony także tydzień temu

To nie pierwszy raz, kiedy 29-latek zostaje wyróżniony przez EHF. Przed tygodniem doceniono jego bramkę w przegranym spotkaniu z FC Barceloną. Wtedy starszy z braci Dujszebajewów zachwycił kapitalnym obrotem i rzutem, który kompletnie zmylił bramkarza rywali.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

W całym meczu Alex Dujszebajew zanotował trzy trafienia. Łomża Kielce dzięki zwycięstwu przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli grupy B. Na ten moment przegrywa z FC Barceloną i swoim ostatnim przeciwnikiem - Aalborgiem, ponieważ ma gorszy bilans bramkowy. W czwartek zostaną rozegrane kolejne mecze tej grupy: FC Barcelona - Celje oraz Nantes - Elverum. Sytuacja mistrzów Polski może się więc jeszcze zmienić.

Więcej o:
Copyright © Agora SA