Polka zachwyca w Niemczech. Nie ma sobie równych

Dagmara Nocuń, zawodniczka niemieckiego TuS Metzingen, znakomicie weszła w nowym sezon Bundesligi. Po trzech ligowych spotkaniach polska skrzydłowa ma aż 27 trafień na koncie, co na ten moment daje jej pozycję liderki w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek całej ligi - wyliczają WP Sportowe Fakty.

Dagmara Nocuń to 26-letnia skrzydłowa i reprezentantka Polski. W kadrze gra od 2017 roku. Karierę zaczynała w Dwójce Łomża, klubie, którego znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od rodzinnego Kolna. Później przeniosła się do SMS-u Gliwice. Największe sukcesy osiągnęła jednak w MKS-ie Lublin, z którym zdobyła dwa mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski.

Dobra gra sprawiła, że przed rozpoczęciem sezonu trafiła do TuS Metzingen. choć jak dotąd niemiecka ekipa nie radzi sobie najlepiej (dopiero 10. miejsce po trzech ligowych kolejkach), Polka jest zdecydowanie wyróżniającą się postacią. Spośród 85 bramek jej zespołu, Nocuń rzuciła aż 27 - zauważają WP Sportowe Fakty, które przeanalizowały świetny początek sezonu w jej wykonaniu. 

Zobacz wideo Akcja Polaków była fenomenalna, ale to tylko wybryk

Karolina Kudłacz-Gloc czaruje w Lidze MistrzyńKarolina Kudłacz-Gloc czaruje w Lidze Mistrzyń. Magiczna asysta Polki [WIDEO]

Świetny sezon Dagmary Nocuń

Już w meczu pierwszej kolejki z HSG Bad Wildungen Vipers polska skrzydłowa pokazała się ze znakomitej strony, zdobywając 14 bramek w spotkaniu wygranym 32:27. Na szczególną uwagę zasługiwała jej skuteczność - do takiego dorobku potrzebowała zaledwie 17 prób, co daje skuteczność na poziomie 82%.

Dwa kolejne spotkania dla zespołu z Metzingen nie były zbytnio udane. Najpierw przegrał 27:29 z HSG Blomberg-Lippe, a następnie wyraźnie, bo 27:38 z Thüringer HC. Nocuń nie mogła jednak narzekać na swoją skuteczność - w pierwszym z tych meczów rzuciła pięć bramek (na sześć prób), a w drugim osiem (na 12 prób).

Nocuń liderką w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek

Bardzo dobry początek rozgrywek sprawił, że polska skrzydłowa jest aktualnie liderką w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek Bundesligi. Na drugim miejscu znajduje się Malina Marie Michalczik z HSG Blomberg-Lippe (25 bramek), a na trzecim Aline Grijseels z Borussii Dortmund (22 gole).

Nikola KarabatićWielkie PSG rozbite. Szok, sensacja. 17 miesięcy i koniec

Aktualna forma Nocuń może być znakomitym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w piłkę ręczną kobiet. W turnieju, który odbędzie się w dniach 4-20 listopada w Słowenii, Macedonii Północnej i Czarnogórze Polki zagrają w grupie D z Niemkami (5.11), Hiszpanią (7.11) oraz Czarnogórą (9.11).

Więcej o: