Co za akcja Alexa Dujszebajewa. Zatańczył z obrońcami FC Barcelony [WIDEO]

Alex Dujszebajew, rozgrywający Łomży Industrii Kielce zdobył bramkę po kapitalnej akcji w przegranym meczu Ligi Mistrzów z FC Barceloną 28:32. Jest wielce prawdopodobne, że akcja ta zostanie wyróżniona przez dziennikarzy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej.

Była 41. minuta hitowego meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów: FC Barcelona - Łomża Industria Kielce. Goście grali w ataku pozycyjnym, ale nie mogli stracić piłki, bo grali w liczebnym osłabieniu i z pustą bramką. Na rozegraniu pojawiło się dwóch nominalnych prawych rozgrywających: Alex Dujszebajew oraz Nedim Remili. Obaj rozegrali piękną akcję. Najpierw Remili ściągnął na siebie uwagę dwóch obrońców i mając za sobą Dujszebajewa, podał mu piłkę. Hiszpan wtedy popisał się efektownym piruetem i rzutem w okienko. Emil Nielsen, bramkarz FC Barcelony, jeden z najlepszych zawodników spotkania (12 obron na 31 rzutów i 38 proc. skuteczność), nie miał nic do powiedzenia.

"Dujszebajew na polowaniu"

- Dobra piłka do Remiliego. Świetny obrót i wykończenie Dujszebajewa. Bardzo dobre zagranie między obrońców i rzut nie do obrony dla bramkarza - mówił komentator EHF-u. - Alex Dujszebajew i Łomża Industria na polowaniu. Świetny ruch zmniejszający lukę - napisała oficjalna strona EHF Champions League na swoim profilu. Nie zdziwimy się wcale, jeśli dziennikarze EHF- u wyróżnią tę akcję i znajdzie się ona w pięciu najładniejszych golach 2. kolejki.

Alex Dujszebajew w tym spotkaniu zdobył pięć goli, a oddał siedem rzutów. Fatalną skuteczność miał za to Remili, bo spudłował aż pięć z sześciu rzutów.

Piękna akcja Alexa Dujszebajewa i Remiliego nie zmieniła przebiegu meczu. Mistrzowie Polski po zaciętym pojedynku przegrali 28:32 (13:18) i nie zrewanżowali się FC Barcelonie za porażkę po rzutach karnych 35:37 w finale Ligi Mistrzów w ubiegłym sezonie.

Po dwóch kolejkach Łomża Industria Kielce z dwoma punktami zajmuje czwarte miejsce w grupie B. Prowadzą Aalborg i Barcelona (obie drużyny mają dwa zwycięstwa).

W następnej kolejce drużyna trenera Talanta Dujszebajewa zagra na wyjeździe właśnie z Aalborgiem. Mecz rozpocznie się w środę, 28 września o godz. 20.45. Transmisja w Eurosporcie. 

Więcej o: