Sensacja w grupie Łomży Industrii. Fatalny mecz najlepszego zawodnika świata

Sensacja w grupie B Ligi Mistrzów, w której występuje Łomża Industria Kielce. THW Kiel przegrał na wyjeździe z Celje Pivovarna Lasko 36:38.

THW Kiel - to drużyna, która była uznawana obok FC Barcelony i Łomży Industrii Kielce za jednego z głównych faworytów do zwycięstwa w grupie B. W pierwszej kolejce Niemcy pokonali pewnie u siebie Elverum Handball 36:26.

Fatalny mecz najlepszego zawodnika świata

Teraz najbardziej utytułowana niemiecka drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Celje Pivovarna Lasko. THW Kiel musiał radzić sobie znów bez kontuzjowanych dwóch podstawowych zawodników: świetnego norweskiego rozgrywającego Sandera Sagosena oraz kołowego reprezentacji Niemiec - Hendrika Pekelera. Tego drugiego świetnie zastąpił w ataku Patrick Wiencek, który zdobył aż dziesięć goli, a pomylił się zaledwie raz.

Mimo jego dobrej dyspozycji THW Kiel już w pierwszej połowie miał problemy. Jeszcze w 19. minucie goście prowadzili 10:9. Od tego momentu Słoweńcy do końca tej części zdobyli aż osiem goli, a stracili tylko cztery. Drugą połowę gospodarze rozpoczęli znakomicie - zdobyli trzy bramki z rzędu i było 20:14. THW Kiel nie potrafił już wrócić do gry. Stać go było tylko na zmniejszenie strat do trzech bramek.

Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięzców był Aleks Vlah. Słoweński rozgrywający zdobył dziesięć bramek (na 14 rzutów).

Bardzo dobrze w bramce spisywał się również 21-letni Gal Gabersek, który odbił trzynaście rzutów i miał 34 proc. skuteczność. Fatalnie spisał się jego vis-a vis w THW Kiel - Niklas Landin, wybrany najlepszym zawodnikiem świata w 2021 roku. Duńczyk obronił zaledwie jeden rzut na dwanaście prób i miał tylko 8 proc. skuteczność.

W innym meczu tej grupy duński Aalborg wygrał na wyjeździe z Elverum Handball 33:25 (17:14). W środę o godz. 20.45 inny mecz tej grupy - FC Porto podejmie Telekom Veszprem. W niedzielę na zakończenie zmagań tej kolejki hit i rewanż za finał Ligi Mistrzów ubiegłego sezonu - FC Barcelona - Łomża Industria Kielce (godz. 20.45).

W środę zagra też druga polska drużyna - Orlen Wisła Płock. Drużyna prowadzona przez Xavi Sabate zmierzy się w drugiej kolejce grupy A na wyjeździe z PSG.