Syprzak po imponującym sezonie przedłużył kontrakt z PSG. "Dąży do doskonałości"

Kamil Syprzak, kołowy PSG przedłużył umowę z mistrzami Francji do końca czerwca 2025 roku. - PSG dąży do doskonałości, a to wzmacnia moje pragnienie bycia częścią planu długoterminowego tego klubu - mówi reprezentant Polski.

Kamil Syprzak ma za sobą bardzo udany sezon, w którym był jednym z najlepszych zawodników jednej z najlepszych drużyn Europy - PSG. Imponował skutecznością w lidze francuskiej i Lidze Mistrzów. Został nawet uznany za najlepszego kołowego sezonu we Francji. - To dla mnie wielki zaszczyt - mówił po tym wyróżnieniu.

Zobacz wideo Lewandowski: Chyba zabrakło nam trochę odwagi

"To był logiczny wybór"

Dobrą grę Kamila Syprzaka docenili działacze PSG. Podpisali z nim nową umowę, obowiązują do końca czerwca 2025 roku.

- Kamil Syprzak w tym sezonie kolejny raz pokazał pełnię swoich umiejętności. Jest ważnym punktem naszego zspołu, o czym świadczy ostatni wybór do drużyny gwiazd Liqui Moly Starligue. Obecnie jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji - powiedział Jean-Claude Blanc, zastępca dyrektora generalnego PSG.

- Przedłużenie kontraktu jest dla mnie logicznym wyborem. PSG dąży do doskonałości, a to wzmacnia moje pragnienie bycia częścią planu długoterminowego tego klubu. Z wielu powodów dobrze się czuję w tym PSG i w tym mieście. Pozwala mi to obecnie grać najlepiej w swojej karierze. Mam też poczucie, że mogę pójść o krok dalej, zostając w Paryżu i bardzo się z tego cieszę. Jestem pewien, że w nadchodzących sezonach nadal będę mógł wnieść dużo do tego zespołu - dodał Syprzak dla oficjalnej strony klubowej.

30-letni Syprzak dla PSG zagrał 121 spotkań i zdobył 505 bramek w PSG gra od trzech lat. W ubiegłym sezonie jego drużyna z kompletem 30 zwycięstw zdobyła ósme z rzędu mistrzostwo Francji. Była też najlepsza w Pucharze Francji. PSG, podobnie jak piłkarski klub z tego miasta, wciąż jednak czeka na triumf w Lidze Mistrzów. W sezonie 2021/2022 w ćwierćfinale został wyeliminowany przez THW Kiel. Drużyna z Paryża była w ostatnich sześciu edycjach, aż pięć razy była w Final Four. Cztery razy zajęła trzecie miejsce, a w 2017 roku przegrała finał z Vardarem Skopje.

W przyszłym sezonie PSG może być jeszcze trudniej o awans do Final Four. Z drużyny odchodzą bowiem reprezentanci Francji Nedim Remili i Benoit Kounkoud. Obaj będą zawodnikami Łomży Vive Kielce. Do Aalborga przenosi się też znakomity duński rozgrywający - Mikkel Hansen. Do PSG trafią za to m.in. bramkarz Jannick Green i leworęczny rozgrywający Dominik Mathe.

Polski król Barcelony i PSG. "Ja przecieram mu ścieżki, a Messi za mną chodzi"

- Albo Messi jest argentyńskim Syprzakiem, bo to ja przecieram mu ścieżki, a on za mną chodzi (śmiech). Podobna sytuacja była z Neymarem. W klubie śmiali się, że jestem jak Brazylijczyk. Miło, że takie nazwiska pojawiają się gdzieś koło mojego. Dla mnie gra w takich klubach to niesamowite doświadczenie. Niewielu Polaków miało taką okazję, więc staram się z tego korzystać każdego dnia - mówił Kamil Syprzak w rozmowie z Kacperem Sosnowskim, dziennikarzem Sport.pl  

Więcej o:
Copyright © Agora SA