O meczu Wisły Płock z Vive Kielce mówią nie tylko w Polsce. "Zbieram szczękę z podłogi"

- Zbieram szczękę z podłogi po meczu Orlen Wisły Płock z Łomżą Vive Kielce. Kapitalne spotkanie - zachwycali się eksperci na Twitterze po zakończeniu starcia decydującego o mistrzostwie Polski. Finalnie 11. raz z rzędu triumfowała ekipa z Kielc.

Decydujące o mistrzostwie spotkanie pomiędzy Orlen Wisłą Płock a Łomżą Vive Kielce miało bardzo emocjonujący przebieg. Finalnie wygrana padła łupem ekipy z Kielc, która zdobyła 19. w historii oraz 11. z rzędu tytuł mistrzów Polski.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Artsem Karalek podczas meczu piłki ręcznej Łomża Vive Kielce - Dinamo Bucaresti. Kielce. 09.03.2022Rewolucyjne zmiany w piłce ręcznej. Będzie jeszcze bardziej dynamiczna

Internauci zachwyceni decydującym o tytule meczem. "To najlepszy mecz tego sezonu"

Drużyna z Kielc odniosła zwycięstwo po serii rzutów karnych, a w przeciągu meczu sędziowie ukarali graczy czteroma czerwonymi i jedną niebieską kartką. "Święta wojna" jak nazywa się spotkanie pomiędzy ekipami, zwróciła uwagę ekspertów, a także światowych gwiazd piłki ręcznej.

- To był najlepszy mecz tego sezonu Bez dwóch zdań, miał wszystko. Kocham takie mecze piłki ręcznej - napisał znany duński piłkarz ręczny Rasmus Boysen.

Starcie, choć przebiegało w bardzo napiętej atmosferze, to zawodnicy nie zapomnieli podczas niego o zasadach prawdziwej sportowej rywalizacji, co uchwycili angielscy dziennikarze. Zauważyli oni, że kontuzjowanego Niko Mindegię znosili zawodnik Wisły Abel Serdio oraz gracz z Kielc, Arciom Karaliok: - Potężni rywale, którzy się nienawidzą i gra o mistrzostwo Polski. Przeciwnicy współpracują jednak razem, aby znieść kontuzjowanego Mindegię z boiska - zachwycał się portal (Un)informed Handball Hour.

Pod wrażeniem przebiegu spotkania był też inny zawodnik piłki ręcznej - reprezentant Hiszpanii Juan Andreu: - K***a. Cztery czerwone kartki i jedna niebieska w meczu Łomża Vive Kielce - Orlen Wisła Płock. Krajowe media nazywają ten mecz "Świętą Wojną", już wiecie dlaczego... - napisał Andreu. 

- Chorwacka para Gubica - Milosevic prowadząca wczorajsze Gwiezdne Wojny między drużynami po meczu przyznała, że mimo bogatego doświadczenia jeszcze nie pracowała podczas takiego meczu. Było wszystko - dodał dziennikarz TVP Sport Maciej Iwański.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Łomża Vive Kielce chce wygrać Ligę Mistrzów. Łomża Vive Kielce chce wygrać Ligę Mistrzów. "Nie ma miejsca na przypadek"

- Zbieram szczękę z podłogi po meczu Orlen Wisły Płock z Łomżą Vive Kielce. Kapitalne spotkanie - opisał mecz dziennikarz Eleven Sports oraz Radia Zet Mikołaj Kruk. Nie jest to jednak koniec rywalizacji pomiędzy tymi drużynami w trwającym sezonie. W sobotę 4 czerwca zmierzą się one jeszcze w finale Pucharu Polski.

Więcej o: