O meczu Wisły Płock z Vive Kielce mówią nie tylko w Polsce. "Zbieram szczękę z podłogi"

- Zbieram szczękę z podłogi po meczu Orlen Wisły Płock z Łomżą Vive Kielce. Kapitalne spotkanie - zachwycali się eksperci na Twitterze po zakończeniu starcia decydującego o mistrzostwie Polski. Finalnie 11. raz z rzędu triumfowała ekipa z Kielc.

Decydujące o mistrzostwie spotkanie pomiędzy Orlen Wisłą Płock a Łomżą Vive Kielce miało bardzo emocjonujący przebieg. Finalnie wygrana padła łupem ekipy z Kielc, która zdobyła 19. w historii oraz 11. z rzędu tytuł mistrzów Polski.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Internauci zachwyceni decydującym o tytule meczem. "To najlepszy mecz tego sezonu"

Drużyna z Kielc odniosła zwycięstwo po serii rzutów karnych, a w przeciągu meczu sędziowie ukarali graczy czteroma czerwonymi i jedną niebieską kartką. "Święta wojna" jak nazywa się spotkanie pomiędzy ekipami, zwróciła uwagę ekspertów, a także światowych gwiazd piłki ręcznej.

- To był najlepszy mecz tego sezonu Bez dwóch zdań, miał wszystko. Kocham takie mecze piłki ręcznej - napisał znany duński piłkarz ręczny Rasmus Boysen.

Starcie, choć przebiegało w bardzo napiętej atmosferze, to zawodnicy nie zapomnieli podczas niego o zasadach prawdziwej sportowej rywalizacji, co uchwycili angielscy dziennikarze. Zauważyli oni, że kontuzjowanego Niko Mindegię znosili zawodnik Wisły Abel Serdio oraz gracz z Kielc, Arciom Karaliok: - Potężni rywale, którzy się nienawidzą i gra o mistrzostwo Polski. Przeciwnicy współpracują jednak razem, aby znieść kontuzjowanego Mindegię z boiska - zachwycał się portal (Un)informed Handball Hour.

Pod wrażeniem przebiegu spotkania był też inny zawodnik piłki ręcznej - reprezentant Hiszpanii Juan Andreu: - K***a. Cztery czerwone kartki i jedna niebieska w meczu Łomża Vive Kielce - Orlen Wisła Płock. Krajowe media nazywają ten mecz "Świętą Wojną", już wiecie dlaczego... - napisał Andreu. 

- Chorwacka para Gubica - Milosevic prowadząca wczorajsze Gwiezdne Wojny między drużynami po meczu przyznała, że mimo bogatego doświadczenia jeszcze nie pracowała podczas takiego meczu. Było wszystko - dodał dziennikarz TVP Sport Maciej Iwański.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Zbieram szczękę z podłogi po meczu Orlen Wisły Płock z Łomżą Vive Kielce. Kapitalne spotkanie - opisał mecz dziennikarz Eleven Sports oraz Radia Zet Mikołaj Kruk. Nie jest to jednak koniec rywalizacji pomiędzy tymi drużynami w trwającym sezonie. W sobotę 4 czerwca zmierzą się one jeszcze w finale Pucharu Polski.

Więcej o:
Copyright © Agora SA