Bogdan Wenta opublikował zdjęcie po wypadku. "Powrót z pracy nie należał do najszczęśliwszych"

Były trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Bogdan Wenta jest już po operacji, którą musiał przejść w wyniku wypadku na rowerze. Po zabiegu prezydent Kielc udostępnił wpis w mediach społecznościowych, w którym uspokoił kibiców. "Z dużej chmury mały deszcz" - podkreślił 60-latek.

Do wypadku doszło w środowe popołudnie, na ulicy księdza Piotra Ściegiennego w Kielcach. W wyniku zdarzenia został poszkodowany były selekcjoner reprezentacji Polski, a obecnie prezydent Kielc Bogdan Wenta. Podczas drogi powrotnej do domu 60-latek uległ wypadkowi rowerowemu. W wyniku obrażeń były szkoleniowiec trafił na SOR jednego z kieleckich szpitali. Na miejscu okazało się, że Wenta doznał złamania lewej łopatki oraz żebra, a także licznych stłuczeń i otarć. O całym zajściu już kilka godzin później poinformował rzecznik urzędu miasta Kielc Marcin Januchta. 

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Bogdan Wenta już po operacji. Były selekcjoner reprezentacji Polski uspokaja. "Z dużej chmury mały deszcz"

Portal "kielce.naszemiasto.pl" przekazał w środę, że prezydent doznał skomplikowanych złamań. Najbardziej miał ucierpieć jego bark. Te informacje potwierdził w czwartek także urząd miasta. W specjalnym komunikacie władze Kielc poinformowały o stanie zdrowia byłego selekcjonera reprezentacji Polski, potwierdzając doniesienia, że 60-latek został poddany operacji niecałą dobę po wypadku.

Kilka godzin później wpis w mediach społecznościowych zamieścił sam poszkodowany. Bogdan Wenta wyjaśnił, jak doszło do zdarzenia, uspokajając jednocześnie na temat odniesionych obrażeń.

Bogdan WentaBogdan Wenta jest przytomny. Najnowsze informacje po wypadku rowerowym

"Z dużej chmury, mały deszcz. Wczorajszy powrót z pracy do domu na rowerze nie należał do najszczęśliwszych i zakończył się na kieleckim SOR-ze. Na szczęście miałem kask, co uchroniło mnie przed poważniejszymi skutkami upadku" - napisał na Facebooku Bogdan Wenta. 

"Dziękuję dr Rafałowi Wójcickiemu, kierownikowi Kliniki Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej w Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach i jego zespołowi za poskładanie mojego "pogruchotanego barku". Dziękuję także za wszelkie słowa wsparcia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia" - kontynuował 60-latek. 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy były selekcjoner reprezentacji Polski powróci do pracy w ratuszu. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Orlen Wisła PłockGorąco przed "Świętą Wojną" w PGNiG Superlidze. Wisła grozi wystawieniem rezerw

Bogdan Wenta legendą polskiego sportu

60-latek prowadził kadrę biało-czerwonych w latach 2004-2012 i zapisał się w historii jako jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci piłki ręcznej. Wenta doprowadził drużynę do dwóch medali mistrzostw świata. W 2007 roku Polacy zdobyli srebro, a dwa lata później brąz. Po zakończeniu kariery trenerskiej, 60-latek postanowił spróbować swoich sił w polityce. W latach 2014-2018 był posłem do Parlamentu Europejskiego. Urząd prezydenta Kielc były szkoleniowiec sprawuje od 2018 roku. 

Więcej o: