Najnowsze informacje o stanie zdrowia Bogdana Wenty po wypadku

Rzecznik urzędu miasta Kielc przekazał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Bogdana Wenty. Były selekcjoner reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych uległ w środę wypadkowi na rowerze i trafił do szpitala.

- Prezydent Bogdan Wenta przyjechał dziś do pracy na rowerze. Podczas drogi powrotnej uległ wypadkowi rowerowemu. Okoliczności zdarzenia nie są na razie znane - poinformował w środę rzecznik urzędu miasta Kielc Marcin Januchta. Były selekcjoner reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych trafił na oddział SOR jednego z kieleckich szpitali. Pierwsze komunikaty lokalnych mediów mówiły o tym, że doznał złamania ręki i obojczyka.

Zobacz wideo Vuković: Gdyby Boruc wrócił do bramki, oznaczałoby to, że mamy katastrofę

Bogdan Wenta miał wypadek. Są najnowsze informacje na temat jego stanu zdrowia

Portal tvn24.pl cytuje także wypowiedź rzecznika urzędu miasta Kielc, w której przekazał on, jak czuje się obecnie Bogdan Wenta. Marcin Januchta zdradził, że 60-latek jest przytomny, a jego zdrowie i życie nie są zagrożone. Szczegółowe informacje na temat samego wypadku, w którym ucierpiał Wenta, zostaną opublikowane w najbliższym czasie. 

Iga Świątek po pokonaniu Aryny Sabalenki podczas turnieju WTA w StuttgarcieAndreescu "wygoniła" Igę Świątek. "Wynoś się. No weź". A na końcu śmiech

Portal kielce.naszemiasto.pl podaje natomiast, że Bogdan Wenta doznał skomplikowanych złamań. Najbardziej miał ucierpieć jego bark. Już w czwartek ma przejść operację. Jak zaznaczyli dziennikarze wspomnianego portalu, Wenta w trakcie jazdy miał założony kask, dzięki czemu prawdopodobnie uniknął jeszcze poważniejszych obrażeń. 

Bogdan Wenta to absolutna legenda polskiej piłki ręcznej. Jest twórcą sukcesów reprezentacji, którą doprowadził do dwóch medali mistrzostw świata. W 2007 Polacy zdobyli srebro, a dwa lata później brąz. Biało-Czerwonych prowadził w latach 2004-2012. Urząd prezydenta Kielc były selekcjoner sprawuje od 2018 roku. 

Kevin De BruyneDe Bruyne zrobił cieszynkę Haalanda. Teraz tłumaczy: Nie wiedziałem

Więcej o: