Bogdan Wenta miał poważny wypadek. Trafił na SOR

Bogdan Wenta, były selekcjoner reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, miał wypadek na rowerze. Prezydent Kielc trafił na SOR - informuje urząd miasta.

- Prezydent Bogdan Wenta przyjechał dziś do pracy na rowerze. Podczas drogi powrotnej uległ wypadkowi rowerowemu. Okoliczności zdarzenia nie są na razie znane - poinformował rzecznik urzędu miasta Marcin Januchta. Z nieoficjalnych informacji mediów lokalnych wynika, że prezydent Kielc ma złamaną rękę i obojczyk.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Wenta to w Polsce trener legenda, twórca sukcesów reprezentacji, którą poprowadził do dwóch medali mistrzostw świata. Srebrnego w 2007 i brązowego dwa lata później. Pracował z kadrą od 2004 do 2012 roku.

Wcześniej sam był zawodnikiem. Na przełomie lat 80. i 90. grał w kadrze Polski, dla której rozegrał niemal 200 spotkań. Co ciekawe: reprezentował później drużynę Niemiec.

Bogata kariera pozasportowa 

W 2007, za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego sportu oraz za osiągnięcia w pracy szkoleniowej, prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W latach 2014-18 był europosłem VIII kadencji. Później został wybrany prezydentem Kielc.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.