Wielki sukces Wisły Płock. Zagra w Final Four Ligi Europejskiej

Orlen Wisła Płock wygrała w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej z Kadetten Schaffhausen 35:22 (17:11). Dzięki zwycięstwu polska drużyna awansowała do Final Four rozgrywek, czym powtórzyła zeszłoroczne osiągnięcie.

Orlen Wisła Płock wyeliminowała TBV Lemgo-Lippe w 1/8 finału Ligi Europejskiej, dzięki czemu zespół awansował do ćwierćfinału rozgrywek. W pierwszym spotkaniu polska drużyna wygrała po niezwykle zaciętym boju z Kadetten Schaffhausen 33:31. Jednak przed kolejnym, decydującym spotkaniem, piłkarze Wisły nie mogli być spokojni, ponieważ przeciwnicy wielokrotnie pokazywali, że są w stanie odwrócić losy rywalizacji.

Orlen Wisła Płock awansowała do kolejnego etapu rozgrywek. Drużyna powtórzyła zeszłoroczny sukces

Wtorkowy mecz rewanżowy ułożył się po myśli ekipy z Płocka. W pierwszej połowie rywalizacji zdecydowanie przeważała drużyna Wisły. Do przerwy polski zespół prowadził już 17:11, pewnie odpierając ataki przeciwników. Szczypiorniści z Płocka dzielnie stali w obronie, nie pozwalając rywalom na grę z pierwszej piłki. Z kolei w ofensywie zawodnicy systematycznie wykorzystywali swoje okazje, budując bezpieczną sześciobramkową przewagę.

W drugiej połowie gra nadal układała się pod dyktando polskiej drużyny, która pewnie powiększała przewagę nad przeciwnikami. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 35:22, po kapitalnym uderzeniu Michała Daszka. Świetnie w bramce spisywał się Adam "Loczek" Morawski, który wielokrotnie bronił celne uderzenia piłkarzy Kadetten Schaffhausen. Dzięki wygranej w ćwierćfinale rozgrywek Wisła Płock awansowała do Final Four Ligi Europejskiej. Kolejne spotkania odbędą się w weekend 28-29 maja. Jak na razie organizatorzy nie podali lokalizacji, w której zostanie rozegrany turniej

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Wtorkowe spotkanie było piątym starciem w historii obu zespołów. Polski zespół przegrał tylko raz - 26 listopada 2016 roku w meczu rewanżowym fazy grupowej Ligi Mistrzów 25:27. Zwyciężając w dzisiejszym spotkaniu Wisła Płock, powtórzyła sukces z ubiegłego roku, kiedy to również awansowała do półfinału Ligi Europejskiej.