Wisła Płock o krok do półfinału LE. Dwie bramki zapasu przed rewanżem

Orlen Wisła Płock pokonała w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej Kadetten Schaffhausen 33:31. Dzięki temu przybliżyła się do awansu do Final Four tych rozgrywek. Byłby to drugi taki sukces polskiej drużyny z rzędu.

Orlen Wisła Płock wyeliminowała TBV Lemgo-Lippe w 1/8 finału ligi europejskiej. Polski zespół zremisował z Niemcami 28:28, ale trzybramkowe zwycięstwo w pierwszym meczu dało im awans do ćwierćfinału. W 1/4 finały podejmowała Kadetten Schaffhausen. Wisła była zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Jerzy BrzęczekSymbol spadku Wisły Kraków? Nie tego spodziewali się po Brzęczku

Sukces Orlen Wisły Płock w ćwierćfinale. Płocczanie pokonali Kadetten Schaffhausen

Polska drużyna jest ostatnio w świetnej formie. Mimo tego, na hali nie było tego widać. Przewaga płocczan była minimalna i na początku spotkania prowadzili zaledwie jedną bramką. Kolejne minuty spotkania nie wyglądały najlepiej dla polskiej drużyny. Kadetten Schaffhausen objęli prowadzenie 10:9 i Orlen Wisła Płock musiała gonić wynik. Nie trwało to jednak długo. Gospodarze otrzymali dwie dwuminutowe kary w krótkim odstępie czasu i płocczanie od razu to wykorzystali. Orlen Wisła Płock wypracowała prowadzenie czterech goli, ale zaskakująco pozwolili Szwajcarom na dogonienie. Po pierwszej połowie utrzymywał się wynik 19:18 dla Wisły

mecz GKS Katowice - Widzew ŁódźGKS Katowice surowo ukarany. Bez pobłażania po kibicowskim skandalu

Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla polskiej drużyny. Polacy wyszli ponownie wyszli na czterobramkowe prowadzenie, które w następnych minutach jeszcze powiększyli. Na tablicy widniał wynik 27-21. W końcówce drugiej partii powtórzył się scenariusz z półmetku meczu. Kadetten Schaffhausen zaczęli gonić wynik i Wisła roztrwoniła dużą przewagę. Ostatecznie polski zespół dowiózł wygraną do końca i pokonał gospodarzy 33:31. Takiego wyniku nie można jednak uznać za bezpieczny, dlatego w rewanżu wszystko będzie możliwe. Spotkanie zostanie rozegrane za tydzień na Orlen Arenie.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.