Komplet zwycięstw reprezentacji Polski i awans z 1. miejsce na ME 2022

Żeńska reprezentacja Polski w piłce ręcznej zrealizowała cel i awansowała na mistrzostwa Europy z pierwszego miejsca w grupie. Nasze szczypiornistki pokonały w decydującym meczu Litwinki 40:27. Polki nie przegrały ani jednego meczu w tych eliminacjach.

Reprezentantki Polski w piłce ręcznej przeszły przez eliminacje jak burza. Nasze szczypiornistki trafiły do pierwszej grupy, gdzie znalazły się też Litwa, Szwajcaria oraz Rosja. Pewne awansu na mistrzostwa Europy są tylko dwa najlepsze zespoły. Polska była już pewna awansu przed środowym meczem z Litwą, ale potrzebowała zwycięstwa, aby zrobić to z pierwszego miejsca.

Zobacz wideo Nasz człowiek w Barcelonie i PSG. Syprzak: Zostałem rzucony na głęboką wodę

Polska niepokonana w eliminacjach ME. Trwa walka o komplet zwycięstw

Reprezentacja Polski walczyła o zwycięstwo, aby utrzymać przewagę punktową nad drugimi Szwajcarkami. W ostatniej kolejce eliminacji to właśnie one będą rywalkami Biało-Czerwonych i to z nimi nasze szczypiornistki powalczą o komplet zwycięstw. Obecnie bilans Polski to pięć wygranych i zero porażek. Szwajcarki natomiast przegrały dwa mecze: z Rosją (22:26 - zanim ją wykluczono) oraz właśnie z Polską (22:31). Mecz odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia.

Siatkarze Jastrzębskiego WęglaZnamy wszystkich półfinalistów PlusLigi. Mistrzowie Polski awansowali jako ostatni

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dyskwalifikacja Rosji i Białorusi po ataku zbrojnym na Ukrainę nie pomogła Litwinkom. Nasze przeciwniczki miały zbyt mało punktów, aby dołączyć do walki z Polską lub Szwajcarią. Mimo to bardzo dobrze zaczęły środowe spotkanie z Biało-Czerwonymi. Udało im się objąć prowadzenie, ale nie na długo. Gdy Polki odrobiły wynik przy stanie 3:3 i zdobyły jeszcze jeden punkt, ich przewaga już tylko rosła.

Podkreślmy, że na uwagę zasługuje też wynik wywalczony przez Polki. Po raz ostatni 40 bramek w jednym meczu zdobyły one pięć lat temu. Dokładnie 27 września 2017 roku nasze szczypiornistki pokonały Włoszki (40:13) w ramach eliminacji ME 2018. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet rozpoczną się 4 listopada i potrwają do 20 listopada. Gospodarzami zawodów będą Słowenia, Czarnogóra i Macedonia Północna. 

Iga Świątek może zmierzyć się z Emmą Raducanu, która Iga Świątek może zmierzyć się z Emmą Raducanu, która "straciła cały szacunek"

Więcej o: