Rasmus Lauge Schmidt wraca do rodzinnego klubu. Hit transferowy gwiazdora

Rasmus Lauge Schmidt, mistrz Europy i świata wraca do rodzinnego miasta, aby wesprzeć dawny klub. Teraz gra w węgierskim Telekomie Veszprem, ale od sezonu 2023/2024 będzie zakładał koszulkę Bjerringbro FH.

Rasmus Lauge Schmidt urodził się w 1991 roku i wychował w miejscowości Bjerringbro. Będąc dzieckiem dołączył do lokalnego klubu piłki ręcznej. W 2009 roku podpisał profesjonalny kontrakt, dwa lata wcześniej zadebiutował w drużynie narodowej do lat 18., a w 2010 roku w pierwszej reprezentacji Danii. Lauge Schmidt stał się legendą w swoim kraju i pierwszym klubie. W karierze sięgnął po mistrzostwo Europy (2012) oraz mistrzostwo świata (2019). Na tegorocznym Euro rozegranych na Węgrzech i Słowacji zdobył brązowy medal.

Zobacz wideo "Bartnikowi trzeba dać czas. Na pewno ma ciekawe pokolenie"

Legenda wraca do rodzinnego miasta. "Chcę przywrócić klubowi dawną świetność"

Z Danii wyprowadził się w 2013 roku, gdy przeniósł się do THW Kiel. Występował też w drużynie Flensburg-Handewitt, a w 2019 roku dołączył do Telekomu Veszprem. W tym czasie oprócz sukcesów z kadrą cztery razy zdobył mistrzostwo Niemiec. Przez wielu ekspertów jest uznawany za jednego z najlepszych rozgrywających świata. Często jednak zmagał się z kontuzjami. Z tego powodu nie zdobył medalu na igrzyskach w Rio i nie zagrał na ubiegłorocznych mistrzostwach świata.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Teraz Rasmus Lauge Schmidt zostanie zawodnikiem Bjerringbro FH. Podpisał z klubem pięcioletni kontrakt. Prawdopodobnie trafi do niego latem przyszłego roku, choć ma ważną umowę z Telekomem Veszprem do czerwca 2024 roku. 

- Jestem dumny i szczęśliwy w imieniu własnym i klubu. Jest to zawodnik, który chce wrócić do domu i pomóc w rozwoju sportowym Bjerringbro-Silkeborg. Rasmus jest jednym z najlepszych zawodników na świecie, a teraz będzie grał dla nas. W momencie dołączenia do drużyny nie będzie miał więcej niż 32 lata. Dlatego wcale nie jest pewne, czy jest to ostatnia umowa, jaką zawarliśmy z Rasmusem - powiedział Jesper Schou, dyrektor sportowy klubu.

Zawodnik nie krył zadowolenia z podpisania umowy.

- Nie trzeba mnie było długo namawiać. To oczywiste, że sam klub Bjerringbro FH ma szczególne miejsce w moim sercu. Chcę przywrócić klubowi dawną świetność przez zdobywanie trofeów. Nie wrócę, żeby siedzieć z boku. Musimy sprawić, aby Bjerringbro-Silkeborg był pierwszym rywalem Aalborga i mamy nadzieję, że stworzy drużynę, która zepchnie ich z pozycji lidera - przyznał Lauge Schmidt.

Wraz z żoną i dwójką dzieci zawodnik przeprowadzi się do Lemming, tuż obok Silkeborga, co oznacza, że będzie oddalony o około dziesięć minut jazdy samochodem od areny JYSK.

Lauge Schmidt w tym sezonie ma jeszcze szansę na zdobycie mistrzostwa i pucharu Węgier oraz Ligi Mistrzów. W tych ostatnich rozgrywkach Telekom Veszprem w walce o Final Four zmierzy się z duńskim Aalborgiem.

Transfer Lauge Schmidta to nie nie pierwszy powrót wielkiej duńskiej gwiazdy piłki ręcznej do swojego kraju. Wcześniej umowy podpisali m.in. Mikkel Hansen i Niklas Landin.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.