Luc Steins w Łomży Vive? "Zrobił prawdziwą furorę w najbogatszej drużynie na świecie"

Skład Łomży Vive Kielce jest niemal w pełni gotowy na następny sezon. Niemal, bo jak poinformował prezes klubu Bertus Servaas, do zespołu na 99 proc. dołączy jeszcze jeden zawodnik. Media piszą, że będzie to Luc Steins, "fantastyczny zawodnik, który zrobił furorę" w Pari Saint-Germain.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę Wam powiedzieć, że na 99 proc. podpiszemy kontrakt z nowym zawodnikiem, o którym mówiłem w ostatnich tygodniach" - napisał na Twitterze Bertus Servaas, prezes Łomży Vive Kielce. Portal Handball-Planet.com poinformował, że tym szczypiornistą będzie Luc Steins, znakomity rozgrywający PSG

Zobacz wideo "Bartnikowi trzeba dać czas. Na pewno ma ciekawe pokolenie"

Prezes Łomży Vive Kielce zapowiada transfer Luca Steinsa. "Wielki dzień dla klubu"

"Myślę, że z tym zawodnikiem stworzymy podstawy fantastycznej drużyny na przyszłość dla naszego klubu. Wielki dzień dla Łomży Vive Kielce" - dodał w swoim wpisie Bertus Servaas. 

Luc Steins to niezwykle dynamiczny środkowy rozgrywający, uznawany przez wielu ekspertów za jednego z najlepszych na świecie. Imponuje kapitalnymi wejściami w strefę rywali i świetnymi zwodami w pojedynkach jeden na jeden z obrońcami. Przekonali się o tym najlepiej obrońcy reprezentacji Polski i Łomży Vive Kielcach. W meczach z nimi Steins błyszczał.

Źródło, które podało nazwisko zawodnika, pisze, że Steins "zrobił prawdziwą furorę w najbogatszej drużynie piłki ręcznej na świecie po tym, jak w sezonie 2020/2021 zastąpił kontuzjowanego jednego z najlepszych zawodników w historii tej dyscypliny - Francuza Nikolę Karabaticia". 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Steins to 27-letni szczypiornista, mierzący 173 cm. Przed PSG Handball występował w takich zespołach, jak Tremblay, Toulouse i Massy. Na oficjalnej stronie EHF czytamy, że Holender był jednym z najlepiej punktujących zawodników we francuskim zespole. Sezon 2020/21 zakończył z 41 golami na koncie, to był piąty najlepszy wynik w drużynie. Jego aktualne statystyki są jeszcze lepsze: 47 bramek, co jest czwartym najlepszym wynikiem.

Przypomnijmy, że w PSG Handball występuje też jeden Polak, Kamil Syprzak. Kołowy prezentuje genialną formę. W ostatnich pięciu meczach PSG rzucił 47 goli

Więcej o: