Najlepszy piłkarz ręczny świata zmienia klub. Dołączy do nowej potęgi

Niklas Landin w czerwcu 2023 roku przeniesie się z niemieckiego THW Kiel do duńskiego Aalborg Handball. Najlepszy piłkarz ręczny świata podpisał kontrakt do 2027 roku i dołączy w nowym miejscu do takich gwiazd jak Mikkel Hansen czy Kristian Bjoernsen.

W ubiegłym tygodniu EHF oficjalnie przyznała nagrody dla najlepszych zawodników i trenerów świata w piłce ręcznej. Plebiscyt federacji został całkowicie zdominowany przez reprezentantów Danii, którzy zgarnęli... wszystkie cztery nagrody. Najlepszym piłkarzem ręcznym został wybrany właśnie Niklas Landin (THW Kiel), a najlepszą piłkarką Sandra Toft (Brest Bretagne). Wśród trenerów triumfowali: selekcjoner męskiej reprezentacji Danii Nikolaj Jakobsen i trener żeńskiej reprezentacji Danii Jesper Jensen. 

Zobacz wideo "Boruc był pierwszym polskim sportowym celebrytą. To była bardzo trudna rola"

Niklas Landin zmienia klub. W Danii powstaje nowa potęga

Nagroda dla najlepszego zawodnika na świecie dla Niklasa Landina jest zdecydowanie zasłużona. 33-letni bramkarz w ubiegłym roku zdobył z reprezentacją Danii mistrzostwo świata i srebrny medal igrzysk olimpijskich. Oprócz tego wywalczył z THW Kiel mistrzostwo Niemiec.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Teraz Duńczyk zdecydował się na zmianę barw klubowych i dołączy do tworzącej się nowej potęgi w świecie piłki ręcznej. Od sezonu 2023/2024 Niklas Landin będzie nowym zawodnikiem Aalborg Handball. Oznacza to, że 33-latek po siedmiu latach pełnych sukcesów pożegna się z THW Kiel i wróci do ojczyzny. Landin podpisał kontrakt do 2027 roku, więc w momencie jego wygaśnięcia będzie miał już 39 lat. Oznacza to, że Aalborg może być jego ostatnim klubem w karierze.

Aalborg Handball w przyszłym sezonie może być jednym z głównych faworytów nie tylko do mistrzostwa Danii, ale przede wszystkim do triumfu w Lidze Mistrzów. W przyszłym sezonie w składzie duńskiego klubu zobaczymy takie gwiazdy jak Kristian Bjoernsen i Mikkel Hansen. To jednak nie koniec, ponieważ media spekulują na temat kolejnych wielkich transferów takich zawodników jak Rasmus Lauge Schmidt czy brat Landina - Magnus. 

Więcej o: