Polscy piłkarze ręczni poznali rywali w walce o ME 2024. Potęga na drodze

Rozlosowano grupy eliminacji mistrzostw Europy w 2024 roku. Polscy piłkarze ręczni o awans na tę imprezę powalczą z Francuzami, Łotyszami i Włochami.

Polacy jako dwunasta drużyna tegorocznych mistrzostw Europy powinna potraktować eliminacje do kolejnych, rozgrywanych za dwa lata, jako wyzwanie i dobry sprawdzian. Wejście do głównej fazy rozgrywek nie powinno stanowić jednak wielkiego problemu.

Zobacz wideo ZAKSA o krok bliżej finału Ligi Mistrzów

Polacy w grupie z Francją w eliminacjach do Euro 2024

Polacy trafili do grupy 8. Ich najtrudniejszym grupowym przeciwnikiem będą Francuzi, czyli czwarta drużyna poprzedniego Euro, która przegrała walkę o brąz z Duńczykami. Gdyby wygrała, nie musiałaby uczestniczyć w eliminacjach do kolejnej edycji imprezy. To także złoci medaliści igrzysk w Tokio i czwarta drużyna ostatnich mistrzostw świata z Egiptu.

Za to zarówno Łotysze, jak i Włosi, to drużyny bardzo przeciętne - obie nie uczestniczyły w ME w 2022 roku. Łotwa pojechała na nie tylko raz - w 2020 roku, gdy zajęła dopiero 24. miejsce, a Włochy ostatni raz były na nich w 1997 roku, gdy skończyli turniej jako jedenasty zespół rozgrywek.

Awansować na ME można nawet z trzeciego miejsca w grupie

Spotkania eliminacyjne będą rozgrywane od 12 października tego roku. Do turnieju finałowego mistrzostw Europy awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z grup, a także cztery najlepsze drużyny sklasyfikowane na trzeciej pozycji w każdej z nich.

Mistrzostwa Europy w 2024 roku zaplanowano na dni 10-28 stycznia w Niemczech. Odbędą się w sześciu halach i miastach, a o złoty medal powalczą 24 zespoły. Tytułu z tego roku będą bronić Szwedzi. Pewny awans mają także pozostali medaliści ME 2022 - Hiszpanie i Duńczycy, a także gospodarze, Niemcy.

Więcej o: