Polscy piłkarze ręczni poznali rywali w walce o ME 2024. Potęga na drodze

Rozlosowano grupy eliminacji mistrzostw Europy w 2024 roku. Polscy piłkarze ręczni o awans na tę imprezę powalczą z Francuzami, Łotyszami i Włochami.

Polacy jako dwunasta drużyna tegorocznych mistrzostw Europy powinna potraktować eliminacje do kolejnych, rozgrywanych za dwa lata, jako wyzwanie i dobry sprawdzian. Wejście do głównej fazy rozgrywek nie powinno stanowić jednak wielkiego problemu.

Zobacz wideo ZAKSA o krok bliżej finału Ligi Mistrzów

Polacy w grupie z Francją w eliminacjach do Euro 2024

Polacy trafili do grupy 8. Ich najtrudniejszym grupowym przeciwnikiem będą Francuzi, czyli czwarta drużyna poprzedniego Euro, która przegrała walkę o brąz z Duńczykami. Gdyby wygrała, nie musiałaby uczestniczyć w eliminacjach do kolejnej edycji imprezy. To także złoci medaliści igrzysk w Tokio i czwarta drużyna ostatnich mistrzostw świata z Egiptu.

Za to zarówno Łotysze, jak i Włosi, to drużyny bardzo przeciętne - obie nie uczestniczyły w ME w 2022 roku. Łotwa pojechała na nie tylko raz - w 2020 roku, gdy zajęła dopiero 24. miejsce, a Włochy ostatni raz były na nich w 1997 roku, gdy skończyli turniej jako jedenasty zespół rozgrywek.

Rozgrywający Łomży Vive Kielce bez nagrody za sezon. Totalna dominacja jednej nacjiRozgrywający Łomży Vive Kielce bez nagrody za sezon. Totalna dominacja jednej nacji

Awansować na ME można nawet z trzeciego miejsca w grupie

Spotkania eliminacyjne będą rozgrywane od 12 października tego roku. Do turnieju finałowego mistrzostw Europy awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z grup, a także cztery najlepsze drużyny sklasyfikowane na trzeciej pozycji w każdej z nich.

Kamil Syprzak z koszulką PSGKamil Syprzak zadziwia w PSG. 12 na 13. Nie ma mocnych na Polaka

Mistrzostwa Europy w 2024 roku zaplanowano na dni 10-28 stycznia w Niemczech. Odbędą się w sześciu halach i miastach, a o złoty medal powalczą 24 zespoły. Tytułu z tego roku będą bronić Szwedzi. Pewny awans mają także pozostali medaliści ME 2022 - Hiszpanie i Duńczycy, a także gospodarze, Niemcy.

Więcej o: