Kamil Syprzak zadziwia w PSG. 12 na 13. Nie ma mocnych na Polaka

Kapitalne spotkanie Kamila Syprzaka. Zawodnik reprezentacji Polski i Paris Saint-Germain w meczu Ligi Mistrzów z Elverum rzucił aż 12 goli. Mimo dobrej postawy Polaka PSG nie udało się wygrać z niżej notowanym rywalem.

Syprzak jest ostatnio w wielkiej formie. W niedzielę, obrotowy reprezentacji Polski rzucił 12 bramek w lidze francuskiej w meczu z Nancy, a trzy dni później dołożył 12 goli na 13 rzutów w Lidze Mistrzów. To najlepszy wynik Syprzaka w tej edycji Ligi Mistrzów. Do tej pory najwięcej trafień zaliczył w listopadowym meczu z FC Porto. Mimo dobrej gry Polaka, jego PSG nie udało się wygrać z norweskim Elverum. Mecz zakończył się remisem 30:30 po bramce w ostatnich sekundach meczu. 

Zobacz wideo Nasz człowiek w Barcelonie i PSG. Syprzak: Zostałem rzucony na głęboką wodę

Mikkel Hansen podczas meczu PGE Vive Kielce - PSGTo koniec sezonu dla gwiazdy PSG. Komplikacje po operacji kolana

Dobra forma Sypczaka nie pomogła

Francuzi zawiedli, choć mieli trzy bramki przewagi na kwadrans przed końcem spotkania. Wydawało się, że paryżanom nie przeszkodzi brak gwiazdy - Mikkela Hansena, bo oprócz polskiego obrotowego na boisku szalał też Luc Steins. Zawodnik PSG zdobył siedem goli na siedem rzutów. Norwegowie mieli jednak po swojej stronie Thomasa Solstada i Erika Johanssona. Ten pierwszy zdobył 9 goli, a ten drugi - 7 i w ostatniej akcji wziął na siebie odpowiedzialność za rzut, doprowadzając do remisu. 

Rewanż zaplanowano na 7 kwietnia. Faworytem do awansu wciąż jest PSG, ale Elverum pokazało w pierwszym meczu, że stać je na niespodziankę.

Paweł Paczkowski podczas meczu Vive Tauron Kielce - Górnik ZabrzePolski szczypiornista wyjechał z Białorusi do Polski. Błyskawicznie znalazł klub

Vive czeka na rywala

W czwartek swój pierwszy mecz rozegra FC Porto z francuskim Montpellier HB. Zwycięzca tej rywalizacji spotka się w ćwierćfinale z Łomża Vive Kielce. Mistrzowie Polski, dzięki drugiemu miejscu w grupie awansowali do grona ośmiu najlepszych zespołów LM. Mecze z udziałem polskiej drużyny zaplanowano na 11 i 18 maja. 

Więcej o: